Duyurular

IşıkYatırım Menkul Değerler’den 60 milyon TL’lik Bono İhracı

Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 90 gün vadeli ve 30 milyon TL nominal değerli finansman bonosu ihracına gelen 2 katı aşkın taleple ek satış hakkını da kullanarak 60 milyon TL nominal satış gerçekleştirdi.

Bono ihracına yatırımcılardan gelen rekor talep hakkında konuşan Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hakan Kocaman, ‘Çoklu sermaye piyasası ürünlerini geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle dijital yatırım platformu Kapital Trader’dan uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunan Işık Yatırım Menkul Değerler ürün gamını her geçen gün artırarak yoluna devam ediyor.’ dedi.

Hakan Kocaman, ‘Geçtiğimiz Eylül ayında 70 milyon TL nakit sermaye artırımıyla, ödenmiş sermayesini 100 milyon TL’ye çıkartan Işık Yatırım Menkul Değerler, 120 milyon TL’yi aşkın öz kaynaklarıyla özel sektör tahvillerinde hem ürün gamını genişletme hem de nitelikli yatırımcılar için güvenli bir liman olma hedefiyle ilk finansman bonosu ihracını gerçekleştirdi.’ sözleriyle açıklamalarını sürdürdü.

‘30 milyon TL olarak planladığımız bono ihracına gelen yoğun talep sebebiyle ek satış hakkımızı da kullanarak 60 milyon TL ihraçla ilk finansman bonomuzu kurumsal ve nitelikli bireysel yatırımcıların hizmetine sunduk’ diyen Hakan Kocaman, ‘Yatırımcıların gösterdiği ilgiden son derece memnunuz.’ ifadesini kullandı.

Hakan Kocaman, ‘Işık Yatırım Menkul Değerler ürün gamı itibariyle halka arz ve borçlanma araçları yetki belgeleri dahil olmak üzere sermaye piyasasında tüm ürünlerde hizmet veren, güçlü, likit ve yatırımcıların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir yapıya dönüştü. Finansman bonosu ihracı ürün gamımızı genişletmek ve kredi başta olmak üzere sermaye piyasalarında fark yaratacağımız ürünlerin geliştirilmesi için kullanılacaktır.’ diyerek Işık Yatırım Menkul Değerler’in yenilikçi atılımlarının sürdüreceği mesajını verdi.

Işık Menkul Sanal Portföy Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

Işık Menkul Sanal Portföy Yarışmasının kazananları, şirketin genel müdürlük binasında düzenlenen törenle ödülleri ile buluştu.

Işık Menkul tarafından düzenlenen sanal portföy yarışmasının sonuçları belli oldu. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve Işık Menkul’de çalışma fırsatı gibi ödüllerin verildiği yarışma kapsamında katılımcılar, 100 bin liralık sanal portföyle en az 5 hisse senedi kullanarak ve asgari 30 işlem yaparak en yüksek kazancı elde etmek için yaklaşık 4 hafta boyunca kıyasıya mücadele etti.

Şirketin İstanbul ofisinde düzenlenen ve dereceye giren katılımcıların da yer aldığı törende ödüller sahipleriyle buluştu. Yarışmada dereceye giren katılımcılara ödüllerini Işık Menkul CEO’su Hakan Kocaman takdim etti.

Ödül töreninde konuşan Kocaman, ‘’Finans dünyasında ezberleri bozarak yeni atılımlar yapmayı sürdürüyoruz. Sıfır aracılık komisyonu, uzaktan erişimle hesap açma, kendi işlem platformumuz olan Kapital Trader’la geniş kesimlere uygun ücretle tüm yatırım ürünlerine ulaşmak gibi avantajlarla yolumuza devam ediyoruz. Bu hedefle doğru orantılı olarak başlattığımız, sektörde para yönetimi konusunda kendini geliştirmiş ve geliştirmek isteyen yatırımcılar için düzenlediğimiz Kapital Trader Sanal Portföy Yarışmamız sona erdi.’’ dedi.

‘’Yarışmada ilk 3’e giren katılımcılara verdiğimiz ödüllerin yanı sıra ilk 10’a girenlere Sermaye Piyasası çalışanı kriterlerine uygun olmaları şartıyla da bizimle çalışma fırsatı elde etmeleri için işe alım görüşmesi yapacağımızı da ilan ederek yine sektörde bir ilki yaptık.’’ ifadelerini kullanan Kocaman, ‘’Ülkemizde öncelikle Sermaye Piyasalarının gelişimine katkıda bulunmaya, Türk yatırımcısına uygun fiyatla geniş ürün yelpazesi sağlamaya, yeni ürünler sunmaya ve sektörde öncü olmaya her daim devam edeceğiz.’’ diyerek Işık Menkul’ün sektördeki yenilikçi atılımlarını sürdüreceğini vurguladı.

Işık Yatırımdan Borçlanma Aracı İhracı

Detaylı bilgi için Işık Yatırım Menkul Değerler İhraç Belgesi ve Eki için tıklayınız.

Finans Sektörününün Öncü Kurumu Işık Menkul’de Üst Düzey Atama

Türk finans piyasalarında attığı yenilikçi adımlarla sektöre liderlik eden Işık Menkul, ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinden Cumhur Örnek’i bünyesine kattı.

Türk finans piyasalarında 35 yıldır güvenilir hizmetin teminatı olan Işık Menkul’de üst düzey bir transfer gerçekleşti. Kurum, Türkiye’nin saygın finans kuruluşlarında yönetici pozisyonlarında görev yapan ve son olarak Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak çalışan Cumhur Örnek’in katılımıyla yönetim ekibini güçlendirdi.

Işık Menkul’de Ağustos 2021 itibarıyla Genel Müdür Yardımcısı görevine atanan Örnek, türev işlemlerden ve Araştırma Bölümü’nden sorumlu olacak.

Cumhur Örnek kimdir?

Bankacılık hayatına EgeBank’ta başlayan ve uzun yıllar DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nda özellikle Hazine Bölümü’nde farklı unvanlarla görev yapan Örnek, Ata Yatırım ve Ahlatçı Yatırım şirketlerinde Kaldıraçlı İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2019 yılında Bloomberg HT kanalında Araştırma Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Örnek, kurumda çalıştığı süre boyunca Akıllı Para programını hazırlayıp sundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Cumhur Örnek, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünde yaptı.