HABERLER

Tüketici kredileri 109,1 milyon lira arttı

Mevduat bankalarında tüketici kredileri ve kredi kartları tutarı 18 Haziran tarihi itibarıyla geçen bir haftada,

109,1 milyon lira artarak 142 milyar 4,9 milyon liraya çıktı. Bankalardaki tüketici kredileri ve kredi kartı tutarı 11 Haziran tarihi itibarıyla 141 milyar 895,8 milyon lira idi.

Devamını Oku

Alkim yeni fabrika ile kimyada en büyük 5. olacak

Alkim Alkali Kimya şirketi, Ankara Çayırhan'da temelini attığı yeni sodyum sülfat fabrikası ile dünyanın bu alandaki en büyük 5. üreticisi olacak.

Dünyanın sayılı sodyum sülfat üreticilerinden biri olan Alkim Alkali Kimya, yıllık 120 bin ton kapasiteli yeni fabrika ile senelik üretim kapasitesini 450 bin tona çıkaracak. Şirket, böylelikle dünyanın en büyük üreticileri arasında 5'inci sıraya yükseliyor.

Devamını Oku

Mensa ham bez üretim kapasitesini artırıyor

Mensa Mensucat, daha önceden yatırımcılar ve kamuoyuna duyurulduğu üzere, şirketin tekstil üretim tesislerinin

her birinde bakım çalışmalarının tamamlandığı ve her bölümün belirli bir üretim planlaması çerçevesinde üretime başladığı belirtildi. Bu amaçla ise 24 adet dokuma tezgahının satın alınmasına karar verdiğini bildirdi.

Devamını Oku

Tekfen, Socar binasının inşasına başladı…

bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ile Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR arasında SOCAR’ın yeni yönetim binasının yapımı hususunda projenin anahtar teslim inşaatı için

SOCAR tarafından Tekfen İnşaat’a bir niyet mektubu verildiği, projenin toplam tutarının 235 mn dolar olacağı ve Haziran 2010 içerisinde başlaması beklenen projenin 32 ay içinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

Devamını Oku

Metro Turizm, 2,9 mn euro karşılığı 10 adet yolcu otobüsü alma kararı aldı

Şirket, ödemenin %25’lik kısmı olan 725 bin euronun banka havalesi ile ödenmesine, kalan 2,17 mn euroluk

ödemenin ise 20 ay vade ile Mercedes Finans Türk’e kredilendirilerek ödenmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Devamını Oku

Ciner Grup tanker filosu oluşturuyor

Ciner Grup, Bohai tersanesinde 163.000 DWT'lik yarım düzine suezmax tankerin inşası için niyet mektubunu imzaladı.

Şirket, ikisi opsiyonlu 6 siparişten ikisinin 2013 yılının ikinci çeyreğinde, diğer ikisinin ise 2014'te teslim edilmesi planlanıyor.

Devamını Oku

İhlas Gazetecilik Pazartesi günü borsada

Borsa İstanbul (BİST), İhlas Gazetecilik A.Ş.'nin hisselerinin 14 Haziran Pazartesi günü ulusal pazarda işlem görmesine karar verildiğini duyurdu.

Şirketin 80 mn TL olan sermayesini temsil eden hisse senetleri borsa kotuna alınmış olup, halka arz edilen 26 mn 400 bin TL nominal değerli hisse senetlerinin, 1 TL nominal değerli beher hisse için 1,65 TL baz fiyat ve “IHGZT” kodu ile 14 Haziran 2010 tarihinden itibaren Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir. Gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı ise 5 bin adet olarak uygulanacaktır.

Devamını Oku

Trakya Cam, Rusya'da pazar payını artırmaya hazırlanıyor

Avrupa güneş kolektörü pazarındaki ağırlığını her geçen gün artıran firma, Bulgaristan'da mevcut tesislerine ek olarak, temperli otomotiv camı üretmek için yaptığı fabrika yatırımının montajını tamamladı.

Fabrika Temmuz’da faaliyete girecek. Mersin'deki enerji camı işleme tesisi ile Mısır'daki düzcam fabrikası da bu ay içinde faaliyete başlayacak. Rusya'da pazar paylarını artırmak üzere, yılın ikinci yansından itibaren başlayacak olan şirket, 2012 yılından itibaren aşamalı olarak devreye almayı hedefliyor.

Devamını Oku