BİST Hisse

Hisse Senedi Nedir?

Hisse senedi, anonim ortaklıklar tarafından ihraç edilen ve anonim ortaklık sermaye payını temsil eden kıymetli evraktır.

Hisse Senedi Yatırımının Avantajları Nelerdir?

  • Bir şirketin hisse senedine yatırım yapan yatırımcı, söz konusu şirketin ortağı olma hakkını elde eder.
  • Bir şirketin hisse senedine yatırım yapan yatırımcı, söz konusu şirketin kar payına (temettü) ve sermaye artırımına katılma hakkına sahip olur.
  • Hisse senedi kolayca nakde çevrilebilen likit bir enstrümandır.

 

Hisse senedi piyasasında, beklentiler doğrultusunda uzun vadeli yatırım yaparak kazanç elde edebilir, kısa vadeli alım-satım yaparak gelir elde etme imkanı sağlayabilirsiniz.

 

Işık Yatırım Menkul Değerler, yatırımcıların hisse senedi alım-satım işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlayan gelişmiş teknolojik altyapıya sahiptir; hisse senedi piyasası verilerine kolay erişim imkanı ve hızlı emir iletim süreci avantajı ile ön plana çıkmaktadır.

 

Yatırımlarınızı her an her yerden anında yönetebileceğiniz Kapital Trader uygulaması sayesinde Borsa İstanbul Pay Piyasasında farklı sektörlerden şirketlerin paylarına, yeni pay alma haklarına, borsa yatırım fonlarına, varantlarına ve sertifikalarına yatırım yapabilirsiniz.

 

Hisse senedi fiyatlarında yükseliş bekleyen yatırımcılarımız, hesaplarında hisse senedi bulundurmaları durumunda Kredili Menkul Kıymet İşlemleri yapabilir.

 

Yatırımcılarımız, mevzuata uygun kriterler çerçevesinde belirlenen hisse senetlerine karşılık, portföylerine orantılı miktarda kredi kullanabilirler.

 

BIST 50 endeksine dahil olan Işık Yatırım Menkul Değerler’in belirlediği hisse senetlerinde açığa satış işlemlerini gerçekleştirerek düşen piyasada da fiyat hareketlerinden faydalanabilirsiniz. 

 

Yatırımcılarımız, sahip oldukları hisse senetlerini belirli bir süre ve komisyon karşılığında Takasbank Ödünç Pay Piyasasında ödünç alan tarafa verebilir. Belirlenen süre sonunda ödünç veren, ilgili payı tekrar geri alabilir.

 

Ödünç işlemi ile birlikte ödünç verilen hisselere ait rüçhan hakkı ve temettü gibi tüm haklar ödünç verene ait olup payların mülkiyeti değişmemektedir.

 

Hisse senedi işlemlerinizi sıfır komisyon avantajıyla Kapital Trader uygulaması üzerinden her an her yerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Hisse Senedi Piyasası İşlem Saatleri

Detaylı bilgi için: Tıklayınız

 

Hisse Senedi Piyasası Pazarlar

Hisse Senedi Piyasasında işlemler aşağıdaki pazarlarda gerçekleştirilmektedir.

 

Pazarlarda Uygulanacak İşlem Esasları

Detaylı bilgi için: Tıklayınız


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin