Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
BIST / VİOP

Işık Menkul ile VİOP yani Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'ndaki yatırımlarınızda Kaldıraç kullanarak yüksek işlem hacimlerine ulaşabilirsiniz.

Hisse Senedi Nedir?

Hisse, anonim ortaklıklarca ihraç edilen ve anonim ortaklık sermaye payını temsil eden kıymetli evrak niteliğinde senetlerdir.

Hisse Senedi Yatırımının Avantajları Nelerdir?

 • Hisse senedine yatırım yaparak o şirkete ortak olma hakkını elde edersiniz.
 • Yatırım yaptığınız şirketin kar payı ( temettü ) ve sermaye artırımına katılma hakkına sahip olursunuz.
 • Hisse senedi piyasasında bulundurduğunuz mevduatlar en iyi şekilde nemalandırılır.
 • Hisse senedi kolay nakde çevrilebilir yani likit bir enstrümandır.
 • Bulundurduğunuz hisse senetleri Takasbank nezdinde yatırımcı adına açılmış hesaplarda izlenir.
 • Hisse senedi piyasaları ile birlikte birikimlerinizi reel piyasaya aktarabilirsiniz.

Emir İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

 • Borsada sermaye piyasası aracı alıp satmak isteyenler bu isteklerini Borsa üyelerine alım veya satım emirleriyle iletirler.
 • Yatırımcılarımızın faydalanabileceği emir iletim yöntemleri şu şekildedir;
 • Web sitemiz aracılığı ile emirlerinizi online olarak piyasaya iletebilirsiniz.
 • Seans boyunca telefon aracılığıyla bize ulaşıp emirlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mobil uygulamalar ( Android, IOS ) ile istediğiniz yerde ve istediğiniz zamanda işlem açma ayrıcalığına sahipsiniz.
 • Ayrıca yazılı olarak ilettiğiniz emirler tarafımızca gerçekleştirilebilir.
Emir Tipleri
Limit emir

Limitli emirlerde fiyat ve miktar belirtilerek belirtilen koşullardan piyasaya dahil olunması sağlanır.

Piyasa Emri

Piyasa emrinde güncel fiyattan miktar belirlenerek alım satıma ortak olunur.Limit ve piyasa emri bazı özel koşullar içerecek şekilde düzenlenebilir.

Kalanı İptal Et

Emir girildiği anda bekleyen karşıt emirler piyasada eşleşir. Eşleşmeyen kısım ise kalanı iptal et ile iptal olur yani emir silinir.

Gerçekleşmezse İptal Et

Bu emir türünde verilen emrin tamamının gerçekleşmesi ön koşulu vardır. Eğer emir girilir girilmez piyasada bu emrin karşılığı olmazsa emir iptal olur.

 

BİST Hizmetlerimiz

 • Hisse senedi alım / satım işlemleri
 • Sermayenizin katları kadar işlem yapabilme
 • Açığa satış işlemleri
 • BİST Piyasalar

Pay Piyasasında işlemler aşağıdaki pazarlarda gerçekleştirilmektedir:

PAZAR TANIM Grup
YILDIZ PAZAR Yıldız Pazar iki gruptan oluşur. Şirketlerin Borsaya kotasyonunda halka arz edilen payların piyasa değeri 150 milyon TL’nin üzerinde olanlardan 1 milyar TL’yi geçenler Yıldız Pazar Grup 1’e, geçemeyenler Yıldız Pazar Grup 2’ye alınır. Z
ANA PAZAR Ana Pazar, iki gruptan oluşur. Şirketlerin Borsaya kotasyonunda halka arz edilen payların piyasa değeri 30 milyon TL’nin üzerinde olanlar Ana Pazar Grup 1’de yer alır. Ana Pazar Grup 1 kriterlerinin dışında kalan paylar Grup 2’de yer alır N
GELİŞEN İŞLETMELER PAZARI (GİP) Gelişme ve büyüme potansiyeline sahip olan, ancak halka açık kısmının piyasa değeri Kotasyon Yönergesinde Ana Pazar için belirlenen tutarın altında olan şirketlerin paylarının kota alındığı pazardır. Payları GİP’te 2 yıl süreyle işlem gören şirketler Kotasyon Yönergesinde belirtilen şartları sağlamaları halinde payların Yıldız Pazar’a veya Ana Pazar’a geçişi için başvuru yapabilirler. G
YAKIN İZLEME PAZARI (YİP) Belirli şartların oluşması durumunda, yatırımcıların haklarının korunması ve kamu yararı gereği, paylarının Borsa kotundan ve/veya işlem gördüğü pazardan geçici ya da sürekli çıkarılması sonucunu doğurabilecek gelişmelerin oluşması nedeniyle paylarının Borsa bünyesinde işlem görebileceği organize bir pazar oluşturmak ve söz konusu şirketlerin paylarına yatırım yapmış tasarruf sahiplerine likidite olanağı sunmak amacıyla oluşturulmuş olan pazardır. W
YAPILANDIRILMIŞ ÜRÜNLER VE FON PAZARI (YÜFP) Borsa yatırım fonu katılma belgeleri, varantlar, sertifikalar, sahipliğe dayalı kira sertifikaları, gayrimenkul sertifikaları, gayrimenkul yatırım fonları ve girişim sermayesi yatırım fonlarının işlem görebildiği pazardır. K
NİTELİKLİ YATIRIMCI İŞLEM PAZARI (NYİP) Halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilen ortaklık paylarının ve Yönetim Kurulu’nca uygun görülen diğer sermaye piyasası araçlarının yalnızca nitelikli yatırımcılar arasında işlem görebilmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Nitelikli yatırımcı statüsünde olmayanlar bu pazarda işlem yapamaz. Q
PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU (PÖİP) Halka açık statüde olup, payları Borsada işlem görmeyen şirketlerden, Borsa tarafından bu Platformda işlem görmesine karar verilenlerin payları Piyasa öncesi işlem platformunda işlem görebilecektir. S
 
5. Hisse Senedi Piyasası İşlem Saatleri

Işık Menkul bünyesinde açtıracağınız yatırım hesabınız ile hisse alım satımına başlayabilir, aşağıda bulunan saatler içerisinde istediğiniz hisse alım satım işlemini gerçekleştirip yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.

Gün Başı Açılış Seansı için Emir Toplama 09:40 - 09:55
Eşleştirme/Fiyat Belirleme 09:55 - 10:00
Sürekli İşlem 10:00 - 13:00
Gün Ortası Tek Fiyat Seansı (Emir Toplama) 13:00- 13:55
Eşleştirme/Fiyat Belirleme 13:55 - 14:00
Sürekli İşlem 14:00 - 18:00
Kapanış Seansı Emir Toplama 18:01 - 18:05
Eşleştirme/Fiyat Belirleme 18:05 - 18:08
Kapanış Fiyatından İşlemler 18:08 - 18:10
 

Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası Kurulu kararıyla, Kredili Menkul Kıymet ve Açığa Satış İşlemlerine Konu Olabilecek Senetler Listesi’nden çıkarılan senetler ve kararla ilgili açıklamalar aşağıdaki linkte yer almaktadır.
http://www.borsaistanbul.com/docs/default-source/default-document-library/geçici-liste.pdf?sfvrsn=311

cup

Işık Menkul'de Hesap Açın, Forex’i Ayrıcalıklı Yaşayın!

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Deneme hesabı açarak, hiçbir ücret ödemeden kolayca işlem yaparak kendinizi deneyebilirsiniz.

Deneme Hesabı Açın

Işık Menkul'de Gerçek Hesap açarak benzersiz avantajlarla işlem yapmaya ne dersiniz?

Hesap Açın
Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum