Hisse Taşıma (Virman) Nedir?

Küresel ve yerel piyasalardaki yatırım ürünü çeşitliliği arttıkça yatırımcılar tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir aracı kurum bulmakta zorlanabilirler. Hisse senedi yatırım işlemlerinde seçeceğiniz aracı kurumun güven, uygun komisyon oranları, yetkinlik, eğitim desteği, müşteri hizmetleri gibi birçok konuda beklentilerinizi karşılaması gerekmektedir. Eğer aracı kurumunuzun hisse senedi yatırımlarınızda sizi tatmin etmediğini düşünüyorsanız, hisse senetlerinizi kolaylıkla Işık Yatırım Menkul Değerler'e taşıyabilir ve yatırımlarınıza birçok avantajla devam edebilirsiniz?

Hisse Senetlerinizi Işık Yatırım Menkul Değerler'e Taşımanız İçin Birkaç Neden

  • SIFIR aracılık komisyonu uygulaması ile aracılık komisyonu ödemeden hisse yatırımı
  • Kolay ulaşılabilir ve donanımlı müşteri hizmetleri ekibi
  • Bir yatırımcı olarak finansal okur-yazarlığınızı güçlendirecek, farklı yatırım ürünlerini bilinçli şekilde kullanmanızı sağlayacak eğitici içerikler
  • SPK mevzuatına tabi yasal ve şeffaf hizmetler
  • Kapital Trader uygulaması ve hesap açma işlemlerinde ücretsiz kargo hizmeti gibi Sermaye Piyasalarına ulaşımınızı kolaylaştıran uygulamalar

Hisse Senedi Taşıma (Virman) İşlemi Nasıl Yapılır?

İşte birkaç basit adımda hisse senedi taşıma işlemi:

1- Işık Yatırım Menkul Değerler'de online hesap açarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra hesap numaranızı not almayı unutmayın, bir sonraki adımda ihtiyacınız olacak.

2- Işık Yatırım Menkul Değerler'de hesap açtıktan sonra hali hazırda hisse senedi yatırımlarımlarınızda birlikte çalışmakta olduğunuz kuruma “Hisse Senedi Virman Talimatı” istediğinizi belirten bir dilekçe vermeniz gerekmektedir. (Virman sözcüğü “aktarım, ödenek aktarımı” anlamına gelmektedir)

Virman Dilekçe örneği indirmek için linke tıklayınız.

Bazı kurumlar bu işlem için şubelerine gitmenizi isteyebilir; ancak bazı aracı kurumlarda bu işlemi online olarak yapabilirsiniz.

3- Hisse Senedi Virman Talimatınızı çalışmakta olduğunuz aracı kuruma iletmenizin ardından hisse senetleriniz Işık Menkul'e aktarılacaktır.

Siz başka bir aracı kurumdaki hisse senetlerinizi Işık Yatırım Menkul Değerler'e taşımak ve hisse senedi yatırımlarınızda aracılık komisyonu ödememek istiyorsanız tüm yapmanız gereken bu üç adımı tamamlamak.

Hisse senedi yatırımlarında SIFIR komisyon, VİOP’ta 10.000’de 1 komisyon oranı ve daha birçok avantajla yatırımlarınıza Işık Menkul müşterisi olmak işte bu kadar kolay!


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin