Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_101121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rekorların ardından endekste soluklanma ihtiyacı öne çıkabilir

Hem içeride hem de dışarıda beklentileri aşan bilanço ve kar rakamlarının destelediği hisse senetleri piyasasında 3 gündür gelen rekorlar sonrası kısa vadeli soluklanma ihtiyacının öne çıkacağını düşünüyoruz.

1370 seviyelerinden başlayan ralli sürecinin temel dayanak noktası olan ve genel olarak beklentileri aşan bilanço döneminin sonuna geldik. Teknik anlamda da dipten tepeye %19’ yaklaşan orandaki yükseliş sonrası alt göstergelerdeki yorgunluk belirgin hale gelmiş durumda. Bu paralelde endeksin kısa vadede 1620-1630 aralığını direnç haline getirerek 1590-1600 aralığı denenmek üzere hareket etmesini bekliyoruz.. Olası düzeltmelerin bu aşamada orta vadeli trendin devamı adına gerekli ve sağlıklı olacağı kanısındayız.

Bu gün içeride işsizlik oranları takip edilirken, en kritik veri ise, global çapta tekrar alevlenmeye başlayan yüksek enflasyon endişeleri arasında ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin