Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_110322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Jeopolitik riskler sürerken stagflasyon tartışmaları tekrar ön planda

Rusya-Ukrayna müzakerelerinden net bir sonuç çıkmaması, ECB’nin görece şahin tavrı ve ABD enflasyon rakamları ile dün küresel risk iştahı yine zayıftı. Başta Avrupa endeksleri olmak üzere önceki gün yaşanan hızlı yükselişlerin ardından satışlar ön plana çıkarken altın ve petrol cephesinde ise gerilemenin devam etmesi tek pozitif nokta oldu.

Rusya-Ukrayna savaşı ve para politikalarının seyrine yönelik haber akışı piyasaların ana gündemi olmaya devam ederken küresel çapta büyümler aşağı yönlü, enflasyonlar ise yukarı yönlü revizyona uğramaya devam ediyor. Bu süreç tekrar olası stagflasyonist bir sürece küresel çapta girilebileceği endişelerini beraberinde getiriyor.

Tüm bu belirsizlikler arasında BİST’de pozitif ayrışma eğilimi sürerken diğer TL varlıklarda ise aynı eğilim gözlenmiyor. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünürken temkinli iyimserliğimizi koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin