Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL BIST/VİOP Bülteni

usdtry120421.png

Yurtiçi Tarafta Kritik Haftaya Başlıyoruz!

 

Yurtiçinde, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde; borsa tarafı; küresel piyasalara göre ayrışarak negatif fiyatlamalarla tamamlandı. Kur tarafında ise; sınırlıda olsa TL’nin değer kaybettiği bir piyasa izlendi. Sabah saatlerinde açıklanan TCMB beklenti anketlerinde; Cari yılsonu döviz kuru (USD/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 7,95 TL iken, yeni anket döneminde 8,57 TL oldu. Önceki yılsonu enflasyon beklentisi yüzde 11,54 iken, yüzde 13,12’ye revize edildi. 2021 yılı büyüme beklentisi ise yüzde 4,4’den, yüzde 4,3’e çekildi. Öğleden sonra gelişen haber akışlarında; ABD’nin iki savaş gemisini Karadeniz'e göndereceği ve diplomatik kanallardan Türkiye'ye bildirim yapıldığı günün önemli gelişmelerinden biriydi. Almanya ise; Türkiye’yi vaka sayılarındaki artıştan kaynaklı enfeksiyon riskinin yüksek olduğu bölgeler listesine dahil etmesi bir diğer negatif haberdi. Yeni haftada; sabah saatlerinde açıklanacak olan İşgücü İstatistikleri ve Ödemeler Dengesi verilerini alacağız. Akşam saatlerinde ise pandemiye yönelik olası ek tedbir kararlarıyla ilgili açıklamalar gelebilir. Ayrıca küresel tarafta oluşan fiyatlamaları, haber akışlarını, ekonomik verileri, jeopolitik gelişmeleri ve Halkbank’ın ABD’deki duruşmasından gelebilecek haber akışlarını takip ediyor olacağız.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum