Günlük BİST/VİOP Analizleri

xu12052022.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE GELEN ABD TÜFE VERİLERİ PİYASALARI SARSTI!
Son işlem gününde ABD’den gelen TÜFE rakamları küresel çapta satışları beraberinde getirdi. Borsa İstanbul’da yüzde 1,45 değer kaybıyla günü tamamladı.
Yurt içi tarafta; Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 29 Nisan haftasında 110,0 milyon dolar hisse senedi satışı yaptılar. Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 2 milyar 212,7 dolar düşüş gösterdi. Hazine: Ocak-nisan döneminde Nakit dengesi 66,81 milyar TL açık verdi. Faiz dışı denge 24,53 milyar TL fazla verdi.
Yeni günde, küresel tarafta ana gündem maddesi ABD’den gelecek ÜFE verileri olacak. Gün içinde ayrıca Rusya-Ukrayna gerilime dair gelişmeleri, Fed kararının yankılarını; majör merkez bankaları yetkililerinden gelecek açıklamalar ile birlikte takipte olacağız. Ekonomik takvime göre ise İngiltere’den büyüme, ABD’den Haftalık İşsizlik Başvuruları, Yurtiçinde ise; Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri verileri izlenecek.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin