Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL BIST/VİOP Bülteni

USDTRY130421.png

İç Tarafta Olası Yeni Karantina Tedbir Kararlarını İzleyeceğiz!

 

Dünkü işlem gününde, Borsa İstanbul tarafında; küresel taraftaki rekor fiyatlamalar karşın satıcılı işlemlerin devam ettiği görüldü. Kur tarafında ise; sabah saatlerinde bir miktar yukarı yönlü işlemler yaşanırken, kapanış yataya yakın gerçekleşti. Günün açıklanan verilerinde; Şubat ayı İşsizlik Oranı, yıllık bazda yüzde 0,7 artarak yüzde 13,4 olarak açıklandı. Diğer bir veri olan Şubat ayı Cari İşlemler Hesabı, beklentilerin biraz üzerinde 2,61 Milyar Dolar açık verdi. Yıllık bazda Cari İşlemler Açığı ise 37,8 Milyar Dolar oldu. Günün gelişmelerinde; yabancı bankalardan, TCMB’nin Perşembe günkü PPK kararıyla ilgili faizleri sabit kalacağına yönelik tahminler yapıldı. Rusya’nın aldığı kararda ise; artan virüs vakalarında kaynaklı Türkiye’ye 1,5 aylık uçuş kısıtlaması getirmesi, günün önemli haber başlıklarından biriydi. Halkbank’ın ABD’deki duruşmasında, mahkeme heyeti tarafından bir karar açıklanmadı. Yeni günün ekonomik takviminde; sabah saatlerinde Perakende Satışları ve Sanayi Üretimi verilerini açıklanacak. Ayrıca akşam saatlerinde Kabine Toplantısı sonrası açıklanması muhtemel yeni karantina tedbirlerini takip edeceğiz. Ayrıca,  iç ve dış taraftan önemli konulara ve ekonomik verilere dair gelecek haber akışlarını dikkatle izleyeceğiz.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum