Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL BIST/VİOP Bülteni

USDTRY160421.png

TCMB Kararının Yansımalarını Takip Edeceğiz!

Yurtiçi tarafta, kurlarda; son günlerdeki stabil fiyatlamaların ardından, TCMB kararıyla birlikte TL lehine işlemler ön plana çıktı. Borsada ise; sektörel bazlı hareketler yaşanırken, endeks yataya yakın kapanış gerçekleştirdi. Kuşkusuz günün gelişmesi, TCMB’nin PPK toplantısında alacağı faiz kararıydı. Faiz seviyesi, beklentiler dahilinde yüzde 19’da kalarak değişiklik yapılmadı. Açıklanan metinde ise; “Gerekirse ilave sıkılaştırma yapılabilir” ifadesi kaldırılırken, "Politika faizinin enflasyonun üzerinde oluşturulmaya devam edileceği" ifadeleri yer aldı. Metinde yapılan bu değişiklik, piyasalarda güvercin ve daha sonraki dönemlerde faizlerde indirim yapılabileceği sinyali olarak algılandı. Günün diğer gelişmelerinde; Kurumlar Vergisi için düzenlenen 2021 yılında yüzde 25 ve 2022 yılında yüzde 23’e yükseltilen teklif, TBMM’de kabul edildi. Bugün için yine; iç ve dış taraftaki önemli gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum