Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_171121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Dolar-TL rekorları yenilerken endeks rekorlara mola verdi

1 aydır yoluna doludizgin devam eden BIST-100 endeksi dün 1725 puan seviyesini gördükten sonra özellikle günün ikinci yarısında artan satışlarla günü %1’lik kayıpla 1686 puan seviyesinden tamamladı.  Diğer taraftan TL de Dolar karşısında rekor düşük seviyelerini yenilemeye devam etti. Kur tarafındaki bu hareketliliği uzun zamandır çok dikkate almayan endeks cephesinde Perşembe günü gerçekleşecek Merkez Bankası toplantısı yaklaştıkça tedirginlik artmış durumda. Yurtdışı cephesinde ise tekrar alevlenen küresel enflasyon tartışmaları arsında ABD 10 yıllık faizleri tekrar 1,60 üzerine çıkarken dolar endeksi de 96 seviyesinin üzerinde..

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması nedeniyle son birkaç gündür temkinli olunması gerektiğini vurguluyorduk ki bu aşamada bu görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Mevcut tabloda hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin