Günlük BİST/VİOP Analizleri

USDTRY190721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, bir haftada 5 milyon 557 bin 815 doz aşı uygulandı.

 

Bilim Kurulu, aşı olmayanların AVM, tiyatro, sinema gibi yerlerin yanı sıra maç, konser, düğün, kına, kongre gibi etkinliklerle kalabalık ve kapalı ortamlarda yapılan toplantılara alınmamasını önerdi.

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 9 Temmuz haftasında, yabancılar net 54,2 milyon dolarlık hisse senedi ve 5,9 milyon dolarlık DİBS satın aldı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı verilere göre; Haziran ayı Merkezi Yönetim Bütçesi 25,03 milyar TL açık verirken, faiz dışı açık ise 15,62 Milyar TL olarak açıklandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kuzey Kıbrıs'a, müjdesini orada parlamentoda vermek istiyorum, güzel bir adımımız var, ön çalışmalarını bitirdik" dedi.

 

Societe Generale, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Aralık ayında tek seferlik bir faiz indirimine gidebileceğini öngördü. Kurum, politik baskılara rağmen süren istikrarlı para politikasının da TL'ye destek verdiğini belirtti.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin