Günlük BİST/VİOP Analizleri

USDTRY020721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 50 Milyon doz aşıyı geçtik. En az bir doz aşısı yapılan kişi sayısı 35 Milyondan fazla: 18 yaş ve üzeri nüfusumuzun %57 kadarı aşılanmış durumda. Bayrama kadar hedefimiz %70.

 

Türkiye’de Covıd-19 ile mücadele kapsamında sağlık çalışanları başta olmak üzere 50 yaş ve üzerindekilere 3. doz aşı uygulanmasına başlandı.

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: geçtiğimiz haftada, yabancılar net 3,4 milyon dolarlık hisse senedi satışı gerçekleştirirken 172,5 milyon dolarlık DİBS satın aldı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezonda maçlara stat kapasitelerinin yüzde 50'si oranında seyirci alınacağını açıkladı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2021 yılı dış finansman programı çerçevesinde, Euro cinsinden 2027 vadeli 1,5 milyar Euro tahvil ihracı gerçekleştirdi.

 

Türkiye Haziran ayı imalat PMI verisi, 51,3 seviyesinde gerçekleşti. (Önceki 49,30)

 

BDDK, makro ihtiyati tedbirler kapsamında kredi kartlarında taksitlendirme sürelerini kuyum, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında 3'er ay düşürdü. BDDK, taşıt alımlarında kredi vade sınırlarını nihai fatura değerlerine göre 12'şer ay indirdi.

 

Unicredit, Türkiye için büyüme tahminini yüzde 4,5'ten yüzde 7,5'e çıkartarak Doğu ve Orta Avrupa'da 2021 yılında en hızlı büyüyen ülkenin Türkiye olacağını belirtti.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin