Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_210322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Ekonomik ajandanın zayıf olduğu haftada dikkatler tekrar Rusya-Ukrayna krizine yöneliyor

Geçen haftaki merkez bankaları molasının ardından dikkatler tekrar Rusya-Ukrayna krizine çevriliyor. Taraflardan gelecek açıklamalar yakından izlenmeye devam edecek. Özellikle Putin ve Zelenskiy arasında olası bir görüşmeye dair sinyaller önemli olacak.

Geçen hafta sürpriz yaratmayan merkez bankalarının tamamı jeopolitik risklerin ekonomi üzerindeki etkilerinden dem vururken atılacak yeni adımlar için Rusya-Ukrayna arasındaki krizin çözülmesini beklediklerinin sinyalini verdiler.  Bu hafta ECB Başkanı Lagarde Pazartesi ve Salı günü, Fed Başkanı Powell ise Pazartesi ve Çarşamba günü konuşuyor olacak.  Piyasalar her zaman olduğu gibi konuşmalardan önümüzdeki dönem atılacak adımlara dair ipucu elde etmeye çalışacak.

Tüm bu belirsizlikler arasında diğer TL varlıkların aksine BİST’de güçlü görünüm korunurken endeks beklentilerimiz paralelinde 2100 direncini aşmayı başardı.  Büyük resimde 2100 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir.    Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin