Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL BIST/VİOP Bülteni

USDTRY220421.png

TL Varlıkları Siyasi ve Jeopolitik Gelişmelerin Gölgesinde!

 

Çarşamba gününde; küresel risk iştahındaki pozitif havaya karşın, borsa tarafında sert satışlar yaşanırken, Kurlar cephesinde; TL’nin yüzde 1’e yakın değer kaybıyla gün tamamlandı. Ekonomik veri açısından sakin günün gelişmelerinde, kabinede gerçekleşen 2 görev değişikliğinin ardından önümüzdeki günlerde yeni değişikliklerin olabilme ihtimali gündeme tekrar gelmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki 128 Milyar Dolar tartışmasıyla ilgili olarak; “Bu para ve çok daha fazlası, ekonominin aktörleri ve vatandaşımız arasında dolaşıma girmiş, yani yer değiştirmiş, ama sonuçta çoğu yine ülkemizin değeri olarak yurt içinde kalmıştır.” ifadesini kullandı. Ayrıca kısa çalışma ödeneğinin Haziran ayının sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. Uluslararası yatırım bankası Commerzbank’ın yayımladığı bir raporda; USD/TL için yıl sonu beklentisini 10 seviyesine yükselterek, Türk Lirasında ekstra değer kaybı yaşanabileceğini öngördü. Akşam saatlerindeki bir diğer haber ise; ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin F-35 programından çıkarıldığına yönelik Türkiye’ye bildirimde bulundu.    TL varlıkları açısından bugün; sabah saatlerinde ekonomik veri olarak Tüketici Güven Endeksi açıklanacak. Yine iç ve dış taraftan fiyatlamaları etkileyebilecek haber akışlarını takip ediyor olacağız.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum