Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_231121.png

BİST VİOP Günlük Bülten

Endeks yükselişini yeni haftaya taşıdı

Ekim ayı ortasında Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında başlayan yükselişte Endeks 7. haftayı da artıda ve yeni rekorla başladı. Bununla birlikte Dolar/TL de her gün rekor seviyelerini yenilemeye devam ediyor. Bugüne kadar kurdaki yukarı hareketi görmezden geldiği gibi hatta bundan nemalanan endeks momentuma odaklanırken,  bu süreçten sonra kurun daha yakından takip edileceğini düşünüyoruz.  Kur ve borsa cephesindeki ayrışmanın bir noktada tekrar normalize olması kaçınılmaz. Bu anlamda Dolar/TL’nin 11,40 seviyesi üzerindeki hareketi yakından izlenmeli. Yurtdışı cephesinde ise tekrar alevlenen küresel enflasyon tartışmaları arsında bu hafta ABD’den gelecek büyüme rakamları da takip edilecek.

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması nedeniyle temkinli olunması gerektiği yönündeki görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Bununla birlikte hisse bazında seçici olunarak ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılarak

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin