Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_241221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Denge ve yeniden pozisyonlanma süreci ön planda olacak

Tatil havasına giren küresel piyasalarda risk iştahı görece yüksek kalmaya devam ederken yurtiçinde kur ve borsadaki yüksek volatil seyrin arıdan yeni bir denge oluşumu ve yeniden pozisyonlanma çabası öne çıkmış durumda. Söz konusu dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etme olasılığı yüksek görünüyor. Borsa cephesinde son 2 aydır devam eden ihracat odaklı ve döviz pozisyon fazlası olan şirketlere yönelim bir süre geride kalabilir. Bu süreçte bankalar ve görece geride kalmış hisselere yönelmek mevcut risk yönetimi açısından daha makul görünüyor.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin