Günlük BİST/VİOP Analizleri

USDTRY250621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış olan herkes aşı randevusu alabilecek.

 

TCMB: imalat sanayi genelinde Kapasite Kullanım Oranı haziran ayında %76.6 (Önceki %75.3)

 

TCMB: Reel Kesim Güven endeksi Haziran ayında 113 (Önceki 110.3)

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 18 Haziran haftasında, yabancılar net 3,2 milyon dolarlık hisse senedi ve 3,6 milyon dolarlık DİBS sattı.

 

Uluslararası yatırım kuruluşu UBS, para politikası patikasındaki belirsizliklerin daha fazla değer kaybına neden olabileceğini belirterek yıl sonu Dolar/TL tahminini 9,00’dan 9,30’a çıkardı.

 

UBS; FED’in giderek şahinleşen tutumunun, cari açığın ve devam eden salgın risklerinin de Türk lirası için görümü kötüleştirdiğini ifade ederken, politika yapımındaki temel gelişmelerin TL’yi destekleyebileceğini de belirtti.

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel: Mevcut ve gelecek göç sorunlarını ancak Türkiye ile diyalog içinde çözebileceğimiz açıktır. Mart ayında anlaştığımız üzere, AB olarak ortak çıkarlar üzerindeki iş birliğimizi ilerletmek için şimdi Türkiye ile diyalog gündemini hızla hayata geçirmeliyiz.

 

EPGİS: 25/06/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 24 KRŞ/LT fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

 

TCMB: Sıkı parasal duruş; enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında dışsal ve geçici oynaklıklara karşı önemli bir tampon işlevi görecektir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin