Günlük BİST/VİOP Analizleri

Bist-Viop Günlük Bülten

Piyasaların gergin Fed bekleyişi sürüyor

Küresel çapta enflasyon ve parasal sıkılaştırma endişelerine büyümeye yönelik risklerin de eklenmesiyle risk alma iştahı ciddi yara almış durumda. Artan jeopolitik riskler de bu baskıyı arttırıyor Fed'in öngörülenden daha hızlı ve agresif bir parasal sıkılaştırmaya gideceği endişeleri ve küresel çapta ekonomik toparlanmanın yavaşladığına işaret eden veriler borsalarda baskı oluşturmaya devam ediyor. Rusya-Ukrayna gerginliğinde gelen karşılıklı açıklamalar da piyasalardaki baskının devamına neden oluyor.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği BIST cephesinde de endeks en düşük 1880 puanı gördükten sonra gelen tepki alımlarıyla günü %1,82 yükselerek 1945 puan seviyesinden tamamladı.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin dağa sağlıklı olacağını düşünürken yaklaşan bilanço dönemini dikkate alarak hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin bu süreçte riskleri yönetmek adına daha makul olduğunu düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin