Günlük BİST/VİOP Analizleri

image_2022_04_26T23_05_07_809Z_(1).png

Bist-Viop Günlük Bülten

KÜRESEL BASKIYI ARTTIRIYOR!

Küresel tarafta, Elon Musk’ın Twitter‘ı satın almak için yaptığı teklifin kabul görmesi ile teknoloji şirketleri önderliğinde başlayan toparlanmalar; dün sabah saatlerinde de kendisini gösterirken; akabinde jeopolitik risklere dair bazı olumsuz haber akışları ile risk iştahı bir miktar baskı altına girdi.

Ekonomik takvime göre takip ettiğimiz verilerde; ABD’nin Dayanıklı Mal Siparişleri, manşet veride aylık bazda beklenti altında artış gösterirken, Çekirdek data ise öngörülerden iyiydi. Yine, ABD’de açıklanan verilerde; S&P/CS 20 Önemli Şehir Konut Fiyat Endeksi tahminlerin üzerinde artışa işaret ederken, Conference Board tarafından açıklanan Tüketici Güveni ve Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı Tüketici Güveni(CB) ve Yeni Konut Satışları verileri ise beklentilerin altında kaldı.

Yurt içi tarafta, sabah saatlerinde açılışla birlikte alıcılı başlayan endeks yeterli momentum oluşmamasından kaynaklı satıcılı devam etti. ABD’den gelen verilerle küresel risk iştahındaki daralmaya tepkisiz kalamadı ve günü yüzde 2,59 aşağıda kapattı.

Yeni günde dünkü kapanışa doğru gelen zayıf alımların yeterli olup olmadığını takip edeceğiz. Olası geri çekilmelerde satışların derinleşebileceğini yatırımcılara hatırlatmak isteriz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin