Günlük BİST/VİOP Analizleri

USDTRY270721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Temmuz ayı Reel Kesim Güven Endeksi verisi (RKGE), bir önceki aya göre 1,8 puan aratarak 114,8 seviyesinde gerçekleşti.

 

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), bir önceki aya göre 0,1 puan artarak yüzde 76,7'ye çıktı.

 

2 Ağustos'ta başlayacak olan kamuda zam görüşmeleri öncesinde Memur-Sen, kamu görevlilerine 600 TL seyyanen zam, 2022'de yüzde 21, 2023'te yüzde 17 zam talep etti.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, dün düzenlediği iki ihalede Rekabetçi Olmayan Teklif dâhil olmak üzere toplamda 7 milyar 935 milyon TL'lik satış gerçekleştirdi.

 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’a tepki göstererek, “Türkiye, kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir” dedi.

 

ABD’de Haziran ayı yeni konut satışları verisi, 676.000 seviyesinde gerçekleşerek Nisan 2020’den sonra en düşük seviyeye düştü.

 

Beyaz Saray'dan bir yetkili, COVID-19'un Delta varyantının yüksek bulaşıcılık oranı ve ABD'de vaka sayılarının artmakta olması nedeniyle Biden yönetiminin mevcut seyahat sınırlamalarının "gelinen noktada" kaldırmayacağını söyledi.

 

Uluslararası yatırım kuruluşu Goldman Sachs, ABD ekonomisi için 3. çeyrek büyüme beklentisini %9,5'ten %8,5'e çekti.

 

JPMorgan Cazenove, gelişmekte olan piyasa hisse senetlerinden yılın ikinci yarısında daha iyi performans göstermelerini beklediğini bildirdi.

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), küresel tahvil ihracının bu yıl beklenen yaklaşık yüzde 1'lik daralmaya rağmen güçlü kalmaya devam ettiğini bildirdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin