Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_280322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Tüm riskler arasında 2200 direncine yükselen endekste bir miktar soluklanma yaşansa da trendde henüz bir bozulma yok

Rusya-Ukrayna krizi ve gelen karşılıklı açıklamalar piyasaların odağında kalmaya devam ediyor.  Brüksel’de toplanan NATO ve G7 liderler zirvesinden çok ciddi bir yaptırım gelmemesi risk iştihanı destek olsa da müzakerelerde henüz sonuca yaklaşılamadığı görülüyor. Diğer taraftan iki ülke arasında müzakerelerin bir sonraki turunun 28-30 Mart tarihlerinde yüz yüze olarak Türkiye’de yapılacağı duyuruldu. Önümüzdeki günlerde özellikle Putin ve Zelenskiy arasında olası bir görüşmeye dair sinyaller önemli olacak.

Gündemin diğer belirleyici olan merkez bankalarının tamamı jeopolitik risklerin ekonomi üzerindeki etkilerinden dem vururken atılacak yeni adımlar için Rusya-Ukrayna arasındaki krizin çözülmesini beklediklerinin sinyalini veriyorlar.

Tüm bu belirsizlikler arasında diğer TL varlıkların aksine BİST’de güçlü görünüm korunurken endeks beklentilerimiz paralelinde 2100 direncini aşarak 2200 direncini hafta boyu test etti.  Büyük resimde 2100 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir.  Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin