Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_301221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Denge arayışı ve yeniden pozisyonlanma süreci volatilitenin devamına neden oluyor

Tatil havasına giren küresel piyasalarda, artan omicron endişelerine rağmen risk iştahı görece yüksek kalmaya devam ediyor. Yurtiçinde ise kur ve borsadaki yüksek volatil seyrin arıdan yeni bir denge arayışı ve yeniden pozisyonlanma çabası öne çıkmış durumda. Teknik anlamda 1700-1800 bandının yeni taban bölge olmaya aday olduğu kanısındayız. İkincil trendin 1700 üzerinde kalındıkça tekrar 2000 seviyesi üzerine devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz. Söz konusu dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etme olasılığı yüksek görünüyor. Kısa vadede ise 1920-1940 bandının (10 günlük üssel ortalama) aşılıp aşılamayacağı belirleyici olacak. Bu süreçte görece geride kalmış hisselere yönelmek mevcut risk yönetimi açısından daha makul görünüyor.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin