Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_050122.png

Bist-Viop Günlük Bülten

2 haftalık zayıf seyrin ardından endeks yıla güçlü bir giriş yaptı

Yurtdışı piyasalar yeni yıla görece yüksek risk iştahı ile başlarken yurtiçinde de yılın ilk 2 günü güçlü bir toparlanmaya sahne oldu. Global cephede azalan omicron endişeleriyle Fed’in faiz silahını daha erken kullanabileceği beklentisi ABD tahvil faizlerini yukarı itiyor. Henüz pay piyasalarında bu yönde bir fiyatlama olmasa da önümüzdeki döneme ilişkin en önemli risk konumunda olacak.

Teknik anlamda orta vadeli resimde 1700-1750 bandının yeni taban bölge olmaya aday olduğu fikrimiz güçlenirken kısa vadede ise mevcut dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etmesini bekliyoruz.  1900-1920 bandının (10 günlük üssel ortalama) üzerinde kalınıp kalınamayacağı belirleyici olacak.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin