Günlük BİST/VİOP Analizleri

xu050422.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BİST küresel piyasalardan pozitif ayrışmayı sürdürüyor

Rusya ve Ukrana arasındaki ateştekesin sinyalleriyle borsalar pozitif hava yakalamıştı. Buça’daki sivillere saldırı yönünde gelen açıklamalar ve görüntüler ile müzakerelerin zorlaşacağı algılısı piyasayı etkisi altına aldı.

Tüm belirsizlikler arasında güçlü görünümünü sürdüren BIST-100 endeksi yurt dışı piyasalardan pozitif ayrışmayı sürdürdü. Kısa vadede 2200 seviyesi üzerinde momentum korunacak. Büyük resimde ise 2300 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir. Bu pozitiflikte olası geri çekilme ve düzeltme hareketlerinin oluşabileceği durumlarda 2260 desteğini takipte olacağız. Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin