Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_060122.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Yıla güçlü başlangıç yapan endeks 2000 seviyesi üzerinde soluklandı

Yurtdışı piyasalardaki yüksek risk iştahına paralel yıla güçlü başlangıç yapan borsa cephesinde ilk 3 gün yaşanan %8’lik yükseliş sonrası soluklanma yaşanıyor. Diğer taraftan global cephede azalan omicron endişeleriyle Fed’in faiz silahını daha erken kullanabileceği beklentisi ABD tahvil faizlerini yukarı iterken küresel pay piyasalarında da baskı artmaya başladı. Bir süredir bu riski görmezden gelen piyasalarda söz konusu gelişme risk iştahını törpülemeye aday.

Teknik anlamda orta vadeli resimde 1700-1750 bandının yeni taban bölge olmaya aday olduğu fikrimiz güçlenirken kısa vadede ise hızlı yükseliş sonrası soluklanma ve kar satışları öne çıkabilir.   1920-4940 bandının (10 günlük HO) üzerinde, hisse bazlı hareketlerle yukarı yönlü eğilim korunmaya çalışacak.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin