Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_071021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks kritik eşikte

Global çapta tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılar devam ederken bunun enerji fiyatları üzerinde yarattığı baskı enflasyon beklentileri konusunda da endişeleri de sıcak tutmayı sürdürüyor. Buna paralel tekrar yükselişe geçen ABD 10 yıllık faizleri, Çin’deki emlak şirketlerine yönelik süren belirsizlikler ve ABD borçlanma limiti konusundaki devam eden tartışmalar arasında endeks orta-uzun vadeli desteklerine çekilmiş durumda.

Bugüne ABD Senato Azınlık Lideri’nin Cumhuriyetçi’lerin federal borç limitinin süresinin aralık ayına kadar uzatılmasına izin vermesini önermesinin yarattığı görece olumlu havayla başlıyoruz. Yurtiçinde bugün Hazine nakit dengesini takip ederken yurtdışında dikkatler, dün beklentilerin üzerinde gerçekleşen Özel sektör istihdam verisi sonrasında Cuma günü açıklanacak olan ABD Tarım dışı istihdam rakamlarında olacak.

Tepki alımlarının satışla karşılaşmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların 1393 seviyesi aşılmadıkça temkinli duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin