Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU100-070722.png

Bist-Viop Günlük Bülten

YURTİÇİ

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnsanlarımızın alım güçleri belki yüksek enflasyon sebebiyle bir miktar düştü. Kimseyi işsiz, aç, açıkta bırakmadık. İnşallah önümüzdeki Şubat-Mart aylarıyla birlikte enflasyonu da kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.
  • Borsa İstanbul Pay Piyasasında Haziran ayında yabancı yatırımcılar 749,2 milyon dolar net satım yaptılar. Böylece yabancıların üst üste yedinci ayda da net satışta oldular.
  • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,G20 Endonezya Dönem Başkanlığı çerçevesinde, 7-8 Temmuz 2022 tarihlerinde Bali’de gerçekleştirilecek G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılacak.
  • Reuters'un haberine göre TCMB'nin ihracatçı şirketleri Türk lirası cinsinden sınırsız miktarda reeskont kredisi sağlamaya hazır. Faiz oranı düşük ve vadeleri uzatılmış TL cinsinden reeskont kredileri, ucuz kredi ile döviz satın alacak şirketlere verilmeyecek.
  • Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl yüklü gemilerin Ukrayna limanlarından tahliyesi konusunda oluşturulması planlanan "tahıl koridoru"na ilişkin, "Yakın bir zamanda olumlu sonuç almak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz." dedi. Akar ayrıca Türkiye'den bir heyet Rusya'ya gidebilir ya da Rusya'dan bir heyet gelebilir dedi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin