Günlük BİST/VİOP Analizleri

XU_091221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Artan küresel risk iştahı endeksi 2000 puan üzerine taşıdı

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişenin görece azalması, global çapta enflasyon ve büyüme endişelerine rağmen risk iştahının artışını beraberinde getirdi. Diğer taraftan başta FED olmak üzere para politikalara yönelik belirsizlik de artarken piyasalar bu aşamada bardağın dolu tarafını görmeyi tercih ediyor. İçeride ise kur BIST-100 tarafında pozitif momentumun ve rekorların beraberinde gelmesini sağlıyor.

Yurtiçinde rekor kıran Dolar/TL cephesinde MB’nın olası müdahaleleri sonrası yeni olası swap anlaşmaları takip edilirken yurtdışı tarafta bu hafta gelecek enflasyon rakamları odakta.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bu süreçte özellikle ihracat oranı ve döviz pozisyonu açısından kur artışından faydalanabilecek hisselerin daha güvenli bir yatırım fırsatı sunduğu konusundaki görüşümüzü de koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.


kapital-trader

Bir Bakışınız Bir Dokunuşunuz Yeter!

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader'ı indirin