Duyurular

Ulusal Faktoring Halka Arz Ediliyor

Ulusal Faktoring A.Ş. 4-5 Kasım tarihlerinde 2,49 TL sabit fiyat ile halka arz ediliyor. Işık Yatırım'da sıfır aracılık komisyonu ile hesap açarak halka arza katılabilir, taleplerinizi www.isikmenkul.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Talep Toplama Tarihi: 4-5 Kasım 2021

Halka Arz Fiyatı: 2,49TL

Doğu Aras Enerji Yatırımları Halka Arz Ediliyor

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. 4-5 Kasım tarihlerinde 110 TL sabit fiyat ile halka arz ediliyor. Işık Yatırım'da sıfır aracılık komisyonu ile hesap açarak halka arza katılabilir, taleplerinizi www.isikmenkul.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Talep Toplama Tarihi: 4-5 Kasım 2021

Halka Arz Fiyatı: 110 TL

Işık Yatırım Menkul Değerler’den 40 milyon TL’lik İkinci Bono İhracı

Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 90 gün vadeli ve 40 milyon TL nominal değerli finansman bonosu ihracını gerçekleştirdi. Şirket böylece Eylül ayında ilkini gerçekleştirdiği bono ihracının ikincisini de tamamlamış oldu.

 

Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş., %22,00 yıllık basit faiz oranı, %23,89 yıllık bileşik faiz oranı ve 0,94854 ihraç fiyatı ile 90 gün vadeli ve 40 milyon TL nominal değerli finansman bonosu ihraç etti. 

 

Kurumun gerçekleştirdiği ikinci bono ihracı hakkında konuşan Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hakan Kocaman, ‘Geçtiğimiz Eylül ayında 90 gün vadeli ve 30 milyon TL nominal değerli finansman bonosu ihracımıza gelen yoğun talep sebebiyle ek satış hakkımızı da kullanarak 60 milyon TL nominal satış gerçekleştirmiştik. 40 milyon TL ile ikincisini ihraç ettiğimiz finansman bonomuza kurumsal ve nitelikli bireysel yatırımcılar bir kez daha büyük ilgi gösterdi. Işık Yatırım ve Menkul Değerler olarak hedefimiz çoklu sermaye piyasası ürünlerini geniş kitlelere ulaştırmak. Önümüzdeki dönemlerde de bu çerçevede yatırımcılarımızın ilgisini çekecek yatırım araçlarını benzersiz koşullarla sunarak sermaye piyasalarında fark yaratmaya devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı.

 

Hakan Kocaman, ‘Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet sunma anlayışıyla hayata geçirdiğimiz dijital yatırım platformumuz Kapital Trader sayesinde yatırımcılarımıza her an, her yerden ürünlerimize erişebilme ayrıcalığını sağlıyoruz. 10 milyon TL ve altında kalan tutarlardaki hisse senedi işlemlerinde sıfır aracılık komisyonu gibi benzersiz bir uygulamayla sektörde devrim niteliğinde bir adım attık. Yakın vadede dikkat çekecek yeni atılımları yatırımcılarla buluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’ diyerek Işık Yatırım Menkul Değerler’in önümüzdeki dönemde de yenilikçi hizmet ve ürünler sunmaya devam edeceğini vurguladı.

 

Geçtiğimiz Eylül ayında 90 gün vadeli ve 30 milyon TL nominal değerli ilk bono ihracını düzenleyen Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş., bono ihracına gelen 2 katı aşkın taleple ek satış hakkını da kullanarak 60 milyon TL’lik nominal satış gerçekleştirmişti. Son bono ihracı ile beraber nominal satış rakamı 100 milyon TL’ye ulaştı.

IşıkYatırım Menkul Değerler’den 60 milyon TL’lik Bono İhracı

Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 90 gün vadeli ve 30 milyon TL nominal değerli finansman bonosu ihracına gelen 2 katı aşkın taleple ek satış hakkını da kullanarak 60 milyon TL nominal satış gerçekleştirdi.

Bono ihracına yatırımcılardan gelen rekor talep hakkında konuşan Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hakan Kocaman, ‘Çoklu sermaye piyasası ürünlerini geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle dijital yatırım platformu Kapital Trader’dan uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunan Işık Yatırım Menkul Değerler ürün gamını her geçen gün artırarak yoluna devam ediyor.’ dedi.

Hakan Kocaman, ‘Geçtiğimiz Eylül ayında 70 milyon TL nakit sermaye artırımıyla, ödenmiş sermayesini 100 milyon TL’ye çıkartan Işık Yatırım Menkul Değerler, 120 milyon TL’yi aşkın öz kaynaklarıyla özel sektör tahvillerinde hem ürün gamını genişletme hem de nitelikli yatırımcılar için güvenli bir liman olma hedefiyle ilk finansman bonosu ihracını gerçekleştirdi.’ sözleriyle açıklamalarını sürdürdü.

‘30 milyon TL olarak planladığımız bono ihracına gelen yoğun talep sebebiyle ek satış hakkımızı da kullanarak 60 milyon TL ihraçla ilk finansman bonomuzu kurumsal ve nitelikli bireysel yatırımcıların hizmetine sunduk’ diyen Hakan Kocaman, ‘Yatırımcıların gösterdiği ilgiden son derece memnunuz.’ ifadesini kullandı.

Hakan Kocaman, ‘Işık Yatırım Menkul Değerler ürün gamı itibariyle halka arz ve borçlanma araçları yetki belgeleri dahil olmak üzere sermaye piyasasında tüm ürünlerde hizmet veren, güçlü, likit ve yatırımcıların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir yapıya dönüştü. Finansman bonosu ihracı ürün gamımızı genişletmek ve kredi başta olmak üzere sermaye piyasalarında fark yaratacağımız ürünlerin geliştirilmesi için kullanılacaktır.’ diyerek Işık Yatırım Menkul Değerler’in yenilikçi atılımlarının sürdüreceği mesajını verdi.