Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY100221.png

Küresel Ekonomik Takvimde; ABD TÜFE Rakamları ve FED Başkanı Powell’ın Konuşması Kritik Olacak!
Küresel tarafta, dünkü işlem gününe; borsalarda kısmi kâr satışları ile başlanılırken, petrol gibi Şubat başından itibaren ralli yapan bazı emtialarda da düzeltmeler ortaya çıktı. Güvenli liman varlıkları ise; gün içerisinde borsa endeksleri ve emtialardaki bu geri çekilmelerden bir miktar nemalandı. ABD’de devam eden Covid-19 yardım paketine dair gelişmeler öncelikli olarak takip edilirken, ayrıca eski Başkan Trump’ın azil soruşturması da Senato ‘da başladı ve yapılan oylamada 6 Cumhuriyetçi senatör de yargılamanın anayasal olduğuna hükmetti. AB tarafında da; Covid-19 Pandemisi ve bu bağlamda aşılamaya dair gelişmeler ön planda olmaya devam ederken, eski ECB Başkanı Mario Draghi’nin İtalya’da yeni bir hükumet kurmak için yaptığı görüşmelere olan desteğin artması ile risk alma iştahı tekrardan toparladı. Keza, ABD Başkanı Joe Biden’ın, Amerikan iş dünyasının liderleri ile Beyaz Saray da görüşme yapması da piyasalarda olumlu karşılandı. Bugün de önemli gündem maddeleri olarak küresel tarafta yine; ABD yardım paketi konusunun yanı sıra, önemli şirket finansalları, Covid-19 Pandemisi(ve bu kapsamda yürütülen karantina tedbirleri ile aşılamanın durumu), İtalyan hükumetine dair gelişmeler ve Ticaret Savaşları gibi önemli konulara dair gelebilecek haber akışları takibimizde olacak. Keza, Çin enflasyon verileri ile başladığımız ekonomik takvimde de günün devamında açıklanacak olan; Almanya ve ABD’nin TÜFE rakamları gibi önemli veriler ve FED Başkanı Powell başta olmak üzere majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamalar ile de piyasalarda oynaklıklar görebiliriz.

Yurtiçinde; İşsizlik Oranı Verisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gelecek Açıklamalar Önemli Olacak!
Yurtiçinde, dünkü işlem gününde bir miktar karmaşık fiyatlamalar görüldü. Kurlarda sabah saatlerinde yukarı yönlü ataklar oluşurken, akabinde TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın: Alınacak tüm kararların fiyat istikrarı hedefi doğrultusunda ele alınacağı ve bağlamda 2023 yılına dek yüzde 5’lik enflasyon hedefine ulaşmak için ilgili araç setinin düzenleneceği ile yine; sıkı duruşun sabır ve kararlılıkla sürdürüleceğine dair söylemleri sonrasında yeniden TL lehine fiyatlamalar oluştu. Borsa tarafı ise küresel cephedeki kâr satışlarına karşın, pozitif başladığı günde; yine alıcılı kapanış gerçekleştirdi. Oluşan pozitiflikte; TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın söylemlerinin yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın: S400’ler için “Girit Modeli”nin uygulanabileceğine dair önerisi de kısmen etkiliydi. Yurtiçinde, bugünkü işlem gününde de yine; iç ve dış taraftan önemli konulara dair gelecek haber akışları ve ekonomik verileri TL varlıklarına etkileri açısından dikkatle izleyeceğiz. Bu bağlamda, özellikle iç tarafta; Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmesi beklenen yeni açıklamalar ile küresel tarafta; FED Başkanı Powell’ın konuşması önem arz edecek.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum