Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY110221.png

Küresel Ekonomik Takvimde; ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Kritik Olacak!
Küresel tarafta, dünkü işlem gününe yine; ABD yeni teşvik paketi ve olası yeni İtalya hükumetine dair iyimserlikle pozitif başladık. Keza, küresel çapta günlük Covid-19 vaka ve vefat sayılarındaki görece zayıflamanın devam etmesi de iyimserliği destekleyen unsurlardandı. Gün içerisinde majör merkez bankalarının yetkililerinden gelen açıklamalar da dikkatle takip edildi. ECB Başkanı Lagarde: Teşvik edici para politikasının sürdürülmesi gerektiğini ve yine gerekmesi halinde PEPP(Pandemi Acil Durum Varlık Alım Programı)’in büyütülebileceğini yinelediği konuşmasında, ayrıca: enflasyonun orta vadeli hedefe yakınsamadığı konusunda da uyarılarda bulundu. FED Başkanı Powell ise akşam saatlerinde yaptığı açıklamalarda: Maksimum istihdamı başarmak için destekleyici para politikasından daha fazlasının gerekeceğini, para politikasının yüzde 2 hedefinin üstünde enflasyona ulaşmayı hedefleyeceğini, ekonomik toparlanmanın virüsün kontrol altına alınmasıyla doğrudan bağlantılı olduğunu, pandemi sona erene kadar desteği geri çekmeyi düşünmemeleri gerektiğini ve mali politikanın(teşvik paketi vs) zaruri araç olduğunu belirtti. Dün açıklanan kritik verilerde ise: Çin’in ÜFE ve TÜFE rakamları senelik bazda beklentilerin altında kalırken, ABD’nin TÜFE oranları da öngörüleri karşılamaktan uzaktı. Euro Bölgesi’nin amiral gemisi konumundaki Almanya’nın TÜFE rakamları ise tahminlere paralel gerçekleşmeler gösterdi. Yeni günde de önemli gündem maddeleri olarak küresel tarafta yine; ABD yardım paketi konusunu öncelikli olarak takipte olacağız. Ayrıca; önemli şirket finansalları, Covid-19 Pandemisi(ve bu kapsamda yürütülen karantina tedbirleri ile aşılamanın durumu), İtalyan hükumetine dair gelişmeler ve Ticaret Savaşları gibi önemli konulara dair gelebilecek haber akışları takibimizde olacak.  Keza, ekonomik takvimde açıklanacak olan; Almanya ve ABD’nin İşsizlik Maaşı Başvuruları gibi önemli veriler ile de piyasalarda oynaklıklar görebiliriz.

TL Varlıklarında Pozitiflik Korunuyor, Ancak Momentum Bir Miktar Zayıfladı!
Yurtiçinde, dünkü işlem gününde; sabah saatlerinde TL varlıklarında pozitif işlemler ortaya çıktı. Borsa’da küresel risk alma iştahındaki devam eden artışın etkisi ile pozitif açılış görülürken, kur tarafında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: yeni Anayasa’nın mutabakat çerçevesinde yapılmasını tercih ettiklerine dair söylemi ile pozitif fiyatlamalar ön plana çıktı. Açıklanan önemli veride ise;  Kasım ayının çeyreklik işsizlik ortalaması yüzde önceki aya göre 0.2 ‘lik artış ile yüzde 12.9’a yükseldi. Yurtiçinde, bugünkü işlem gününde de yine; iç ve dış taraftan önemli konulara dair gelecek haber akışları ve ekonomik verileri TL varlıklarına etkileri açısından dikkatle izleyeceğiz.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum