Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY120221.png

ABD Borsaları Momentum Kaybediyor!
Küresel tarafta, dünkü işlem gününe yine; ABD’nin yeni teşvik paketi ve olası yeni İtalya hükumetine dair iyimserlikle pozitif hareketler ile başlandı. Ayrıca, önceki akşam FED Başkanı Jerome Powel’ın: Teşvik paketlerinin devam ettirilmesi gerektiğine dair söylemleri de bu pozitifliği destekler nitelikteydi. Gün içerisinde Covid-19 tedbirleri ve aşılama çalışmaları hususundaki haber akışları da izlenirken, küresel ekonomik takvimde açıklanan önemli verilerden; Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları beklentilerin üzerinde gelerek ABD Borsalarını kısmen baskı altına aldı. Akşam saatlerinde ABD Başkanı Biden’ın: Temmuz sonuna kadar 300 Milyon ABD’linin aşılanacağına dair söylemi ise ileriye dönük olarak pozitif gelişmelerdendi. Yeni günde de önemli gündem maddeleri olarak küresel tarafta yine; ABD yardım paketi konusunu öncelikli olarak takipte olacağız. Ayrıca; önemli şirket finansalları, Covid-19 Pandemisi(ve bu kapsamda yürütülen karantina tedbirleri ile aşılamanın durumu), İtalyan hükumetine dair gelişmeler ve Ticaret Savaşları gibi önemli konulara dair gelebilecek haber akışları takibimizde olacak.  Keza, Çin tarafında yeni yıl kapsamındaki bahar tatillerinin devam ettiği günün ekonomik takviminde de; Birleşik Krallık’ta açıklanacak olan GSYİH dataları ile piyasalarda oynaklıklar görebiliriz.

SPK’nın Açığa Satış İznini Genişleten Kararı; Bist Açısından Önemli!
Yurtiçinde, dünkü işlem gününde; TCMB tarafından açıklanan rakamlarda Brüt Döviz Rezervlerinin 5 Şubat haftasında yüzde 1,87 artış gösterdiği belirtilirken, buna paralel olarak aynı dönemde Net Uluslararası Rezervlerde de yüzde 1,84’lük artış görüldü. Yine, TCMB tarafından açıklanan veriye göre; yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatının da yaklaşık 2,1 Milyar Dolar azaltması da pozitifti. TCMB’nin, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde kalıcı fiyat istikrarı hedefine ulaşılması için yapmış olduğu toplantılar Müsiad ve Tüsiad üzerinden devam ederken, iletişim kanallarının yeniden açılmış olması anlamında piyasalarca pozitif karşılanan bir diğer unsur olarak karşımıza çıktı. Akşam saatlerinde ise; başta S400 konusu olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan gelen açıklamalar ve SPK’nın açığa satış serbestisini Bist-30’dan Bist-50’ye genişleten kararı kritikti. Yurtiçinde, bugünkü işlem gününde de yine; iç ve dış taraftan önemli konulara dair gelecek haber akışları ve ekonomik verileri(iç tarafta Cari İşlemler Dengesi açıklanacak) TL varlıklarına etkileri açısından dikkatle izleyeceğiz.  

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum