Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX120421.png

Bugün, ABD’nin 10 Yıllık Tahvil İhalesi de Kritik Olacak!

Küresel tarafta geçtiğimiz haftanın son işlem gününe; artan Covid-19 vaka sayılarının 3.dalga endişelerini yeniden tetiklemesi ile satış bakısı ile başlandı. Ayrıca, ABD’nin Üretici Fiyat Endeksi(ÜFE) verilerinde beklentilerin hayli üzerinde gelen datalarla tahvil faizlerinin yeniden tırmanışa geçmeye başlaması da risk iştahına olumsuz etki eden unsurlardandı. Ancak, FED ve ECB gibi majör merkez bankalarının yetkililerinin erken sıkılaştırmadan uzak durmak gerektiğine dair açıklamalarının üst üste gelmesi ile günün finalinde risk alma iştahı yine toparladı. FED Başkanı Jerome Powell’ın dün akşam yaptığı açıklamalardaki; Enflasyon artışının geçici olacağı ve bu yıl herhangi bir sıkılaştırma hamlesi gelmesinin pek olası olmadığına dair söylemlerine karşın, yeni haftanın ilk işlem gününe de; Pandemide 3.dalga endişeleri ile risk alma iştahı kısmen zayıf başladık. Bu bağlamda, günün devamında yine; Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Keza, Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer kritik hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde de; ABD’de yapılacak olan 10 yıllık tahvil ihalesi kapsamında tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum