Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX130421.png

ABD’nin 10 Yıllık Tahvil İhalesinde Oran Yüksek Çıktı!

Küresel tarafta yeni haftanın ilk işlem gününe; 3.dalga endişeleri ile kısmen satıcılı başlangıç yapılırken, ilerleyen saatlerde; AB ve Britanya’nın, Kuzey İrlanda protokolü konusunda anlaşmaya yakın olduklarına dair haber akışları ile risk alma iştahında tekrardan toparlanma görüldü. Gün içerisinde dalgalı bir seyir izlenirken, ABD seansının sonuna doğru; ABD Başkanı Biden’ın, Beyaz Saray’da Cumhuriyetçi ve Demokrat bazı Kongre üyeleri ile görüşerek 2,3 Trilyon Dolarlık yeni altyapı paketini anlatması piyasalarca olumlu karşılandı. Öte yandan, sonucu merakla beklenen ABD’nin 10 yıllık tahvil ihalesindeki faiz oranı ise; yüzde 1.68 düzeyinde çıktı. Dün, İç tarafta da, kurlar üzerinde; Cari İşlemler Dengesi ve İşsizlik Oranı verilerindeki beklenti üzerindeki gerçekleşmelerin yanı sıra, küresel etkenler kaynaklı olarak sabah saatlerinde negatif(TL açısından) fiyatlamalar ortaya çıktı. Akabinde, küresel risk alma iştahındaki artış ile birlikte TL lehine fiyatlamalar gördük. Dünkü ABD 10 yıllık tahvil ihalesindeki yüksek oran sonrasında, haftanın ikinci işlem gününde de; 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 1,70 düzeyine doğru yükselmeye devam ettiği ve piyasaları kısmen baskı altına aldığını görmekteyiz. Keza, ABD Hazinesi’nin; Perşembe günü Çin’i bir kez daha döviz manipülatörü ila edebileceğine dair haber akışları da risk iştahını baltalayan unsurların başında gelmekte. Gün boyunca bu konuların yanı sıra; Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Yine, Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer kritik hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde de; ABD’de açıklanacak olan TÜFE rakamları ve 30 yıllık tahvil ihalesi gibi kritik veriler kapsamında tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir. İç tarafta da; yaklaşan TCMB/PPK toplantısı öncesinde, bugün açıklanacak olan Sanayi Üretimi datası ve jeopolitik meselelere dair haber akışları ile birlikte TL kurlarında fiyatlamalar şekil bulabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum