Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX140421.png

FED ve ECB Başkanlarının Açıklamaları da Dikkatle İzlenmeli!

Küresel tarafta dünkü işlem gününe; ABD tahvil faizlerindeki yükselişler ve ABD Hazine Bakanlığı’nın Çin’i kur manipülatörü ilan etmeyi değerlendirdiğine dair haber akışlarının etkisiyle risk alma iştahında zayıflama ile başladık. İlerleyen saatlerde; ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın, Çin’i kur manipülatörü olarak tanımlamak istemediğine dair haber akışlarının gelmesi ile risk iştahı tekrar toparladı. Öğlen saatlerinde, ABD’de kullanılan Johnson&Johnson’un tek dozluk Covid-19 aşısının bazı hastalar üzerinde kanda pıhtılaşmaya neden olması nedeniyle; FDA tarafından kullanımının durdurulmasının tavsiye edildiğine yönelik akışları ile bir ara risk iştahına daralma ortaya çıktı. Akabinde ise, ABD’de açıklanan TÜFE rakamlarındaki yükselişin; –her ne kadar senelik datalar biraz da baz etkisi kaynaklı olsa da-  güçlü talebe dair umutları artırması ile tekrardan risk iştahı toparlanma gösterirken, Çin Başbakanı Li Keqiang tarafından: Çin ve ABD’nin iletişimlerini artırması gerektiğine dair söylemi de pozitifti. Rusya-Ukrayna gerilimi üzerinden artış gösteren jeopolitik risklerin de etkili olmaya devam ettiği iç tarafta ise, dikkatler ayrıca; kabine toplantısından çıkacak karantina tedbirlerindeydi. Açıklanan kararların, ekonomi açısından görece iyimser olması sonrasında kurlarda TL lehine işlemler ortaya çıktı. Küresel tarafta yeni günde de; Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer kritik hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde takip edeceğimiz; FED ve ECB Başkanlarının açıklamaları ile tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir. İç tarafta da; yarınki TCMB/PPK toplantısı öncesinde, jeopolitik meselelere dair haber akışları ile birlikte TL kurlarında fiyatlamalar şekil bulabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum