Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX150421.png

TL Kurları Açısından Dikkatler; TCMB/PPK Kararlarında!

Küresel tarafta dünkü işlem gününe de; Salı günkü işlemlerin devamı niteliğinde risk alma iştahı kısmen yüksek başlandı. Gün içerisinde Johnson&Johnson aşısının ABD’nin ardından Danimarka’daki kullanımının da durdurulduğuna dair açıklama(ki Danimarka AstraZneca aşısının kullanımını da komple durdurduğunu açıkladı), Donbass’da bir Ukrayna askerinin Rusya yanlısı ayrılıkçılarca öldürülmesi ve İran’ın Uranyum Zenginleştirmesinin anlaşma ihtimalini zayıflatabileceğine dair endişelerle bir miktar baskı oluştu. Akşam saatlerinde ABD’nin, Karadeniz’e gemi göndermekten vazgeçmesi; jeopolitik risklere dair tansiyonu bir miktar düşürdü. Dün, ECB ve FED yetkililerinin açıklamaları da takip edilirken, Avrupa Birliği’nin; Fonlama ihtiyacının her zaman karşılanacağından emin olmak için toparlanma fonu kapsamında ECB’de likidite tamponu oluşturmak istediğine dair haber akışları da dikkat çekiciydi. ECB Başkanı Lagarde ve FED Başkanı Powell ise: Teşviklerin devam ettirileceğine dair mesajlarını yenilerken, FED’in faiz artırımı yapmasının 2024’ü bulacağına dair Powell’ın söylemi; ekonominin toparlanmasının hayli zaman alabileceği endişeleri ile risk alma iştahına bir miktar olumsuz yansıdı. Dün, iç tarafta ise; önceki akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni karantina tedbirlerinin ekonomik aktivite açısından görece iyimserlik içermesi ve Rusya ile ilişkiler konusunda hükumet yetkililerinden gelen olumlu söylemler kaynaklı olarak sabah saatlerinde pozitif fiyatlamalar ortaya çıktı. Akabinde, Rusya- Ukrayna gerilimine dair haber akışları ile dalgalanmalar gördük. Küresel tarafta yeni günde de; Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer kritik hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde takip edeceğimiz; ABD’nin İşsizlik Maaşı Başvuruları gibi kritik veriler ve yine tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir. İç tarafta da; jeopolitik meseleler yine izlenmeye devam edilecek. Günün en önemli gündem maddesi ise hiç kuşkusuz; TCMB’nin düzenleyeceği PPK toplantısından çıkacak faiz ve politika kararları olacak ve bununla birlikte TL varlıklarında ekstra volatilite artışı görebiliriz.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum