Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX181120.png

Küresel Piyasalar Halen Teşvik Paketlerine Odaklı!
Dünkü işlem gününe, küresel borsalarda; ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden’ın önceki akşam Senato’ya yapmış olduğu çağrıya karşın, teşvik paketi konusunda devam eden belirsizlikler ve yine ABD’nin mevcut Başkanı Donald Trump’ın görevini bırakmadan önce İran ve Çin’e yönelik riskleri artırabilecek bir takım eylemlere girişebileceğine dair haber akışlarının etkisiyle negatif başlangıçlar yapıldı. Öğleden sonra, AB ve Britanya arasındaki Brexit Ticaret Anlaşması konusundaki müzakerelerde önümüzdeki hafta için bir anlaşma olabileceğinin belirtilmesi bir miktar pozitiflik getirirken; Alman hükumetinin açıkladığı yeni teşvikler ile birlikte Euro ve Pound’da ve DAX endeksinde güçlenme görüldü. Ancak, ABD’de açıklanan Perakende Satışlar verisinin beklentileri karşılayamaması ve FED Başkanı Powell’ın: Mali teşvik paketinin şart olduğuna dair yapmış olduğu açıklamalar ile ABD borsalarındaki baskının devamının yanı sıra birçok para birimi ve emtialarda da baskı oluştu.  Bugünkü işlem gününde de küresel piyasalar için yine; “Covid-19 Pandemisi”ne dair rakamlar ve aşı çalışmalarına yönelik haber akışlarını öncelikli olarak takip edeceğiz. Ayrıca; ABD ve AB ‘nin yeni teşvik paketlerine dair olası gelişmeler, Brexit sonrasına yönelik AB-Britanya ticaret müzakereleri ve ABD-Çin ilişkileri gibi bir süredir takibimizde olan gündem maddelerini de, majör merkez bankalarından gelecek mesajlar ve ekonomik takvimde açıklanacak olan önemli datalar ile birlikte izleyeceğiz.

İçeride; Yarınki TCMB/PPK Kararları Öncesinde, Ekonomi Şurası Takip Edilecek!
İç tarafta dün sabah saatlerinde; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında açıklanması beklenen yeni Covid-19 tedbirleri doğrultusunda olası karantina uygulamalarına dair endişelerle TL varlıklarında değer kayıpları ortaya çıktı. Kurların yanı sıra, borsa tarafında da negatif fiyatlamalar ortaya çıkarken; Azerbaycan tezkeresinin TBMM’den geçmesi ile de baskı derinleşti. Yeni işlem gününde de; yarınki TCMB/PPK toplantısına dair öngörüler ve yine TCMB ve BDDK gibi kurumlardan gelebilecek yeni normalleşme adımlarını öncelikli olarak izleyeceğiz. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ekonomi Şurası”nda yapacağı açıklamalarının da takip edileceği günde, küresel taraftan; risk alma iştahına etki edecek düzeyde önemli gelişmeleri de TL varlıklarına olası etkileri açısından takipte olacağız.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum