Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX190421.png

Fiyatlamalar İçin; Pandemi ve Tahvil Piyasaları Yine Takibimizde!

 

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde, küresel tarafta; bir gün önce günlük bazda en yüksek ikinci Covid-19 vaka sayısının görülmesi ile kısmen satıcılı başlangıç yapıldı. Yine, sabaha karşı Dünya’nın en büyük ikinci ekonomisi konumundaki Çin’de açıklanan kritik verilerden; 1.Çeyrek büyüme oranının yüzde 1,5’lik tahminlerin hayli altında yüzde 0,6 düzeyinde açıklanması da tedirginlik unsuruydu. Pandemideki 3.Dalga’nın büyümeye devam etmesi ile Almanya’da karantina uygulamalarının daha fazla sıkılaştırılması gerektiğine dair Başbakan Merkel’den gelen açıklamalar ve ABD-Rusya geriliminin devam ediyor olması ile bir yandan güvenli liman fiyatlamaları devam ederken, diğer taraftan ise; Johnson&Johnson’dan diğer aşı firmalarına yönelik semptomların birlikte araştırılmasına dair gelen çağrı ve ABD’de açıklanan İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları gibi önemli verilerin öngörülerin üzerinde gerçekleşme göstermesi ile borsalardaki pozitif fiyatlamaların devamı görüldü. İç tarafta ise; Rusya-Ukrayna gerilimi kaynaklı artan jeopolitik risk unsurları izlenmeye devam ederken, yine; önceki gün açıklanan TCMB/PPK kararlarının yankıları da takibimizdeydi. Küresel tarafta yeni haftanın ilk işlem gününde de; 3. Dalga endişeleri kapsamında Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer kritik hususların da önem arz edeceği günde, tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir. İç tarafta da; CDS ve tahvil hareketleri, jeopolitik meseleler ve geçtiğimiz Perşembe günkü PPK kararlarının yankıları ile TL varlıklarında volatil işlemler görebiliriz.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum