Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX021120.png

Çin İmalat PMI’ı İyi Geldi, Dikkatler Diğer Bölgelerde!
Küresel piyasalarda geçtiğimiz haftanın son işlem gününe; Apple gibi bazı önemli şirketlerin hayâl kırıklığına neden olan finansalları, ABD’de ve küresel çapta rekorlar kıran Covid-19 vaka artışları ve Bank Of America(BofA)’nın ABD seçimlerine yönelik yapmış olduğu uyarının da etkisiyle satıcılı bir başlangıç yapılırken, ilerleyen saatlerde; İtalya, Almanya ve Euro Bölgesi’nin 3.Çeyrek GSYİH Değişimi datalarında öngörülerden daha düşük daralmalar görülmesi ile toparlanmalar gerçekleşti. Ekonomik takvimde ABD’den gelen dataların çoğundaki olumlu gerçekleşmelere karşın; FED monitörünün önemli kalemlerinden Çekirdek PCE(Kişisel Tüketim Harcamaları) verisinin senelik oranında kısmen düşüş görüldü. PCE datasındaki zayıflamanın yanı sıra; yine bazı önemli teknoloji şirketlerinin açıklanan finansallarının beklentileri karşılayamaması ile bir ara yine borsalar satış yemeye başladı. Kapanışa doğru gelen alımlarla ise günlük bazda pozitif kapanışlar örüldü. Yeni haftanın ilk işlem gününde küresel tarafta, dikkatler yine; Covid-19 Pandemisi, Brexit müzakereleri ve ABD-Çin ilişkileri gibi bir süredir takibimizde olan gündem maddelerinde olacak. Ekonomik takvimde açıklanacak olan İmalat PMI datalarının da önemli olacağı günde, ayrıca; yarın ABD’de yapılacak olan Başkanlık ve Kongre(Temsilciler Meclisi ve Senato) seçimlerine dair beklentiler ve bazı küresel şirketlerin açıklayacakları bilançolar ile majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamalarla da piyasalarda oynaklıklar görülebilir.  

İç Tarafta da, İmalat PMI Datası Açıklanacak!
İç tarafta, geçtiğimiz haftanın son işlem gününe de TL kurlarında negatif fiyatlamalar ile başladık. Önceki gün Cumhuriyet Bayramı olması nedeniyle tatil olan Borsa İstanbul tarafına da; negatif başlangıç yapılırken, Türkiye’nin en büyük ihracat pazarlarından Avrupa’dan gelen bazı –görece- iyimser datalarla küresel risk alma iştahında görülen toparlanmaya paralel yaşanan hareketler sonrasında ise; bu sefer Ege Bölgesi ve çevresinde gerçekleşen büyük deprem ile birlikte satıcılı işlemler oluştu. Kurlarda yeni rekorların test edildiği günde, TCMB ise: Bist Repo –Ters Repo piyasasındaki işlemlerin sonlandırılacağını ve bankaların Geç Likidite Penceresi’ne yönlendirileceğini açıkladı. Yeni haftanın ilk işlem gününde de; iç ve dış risklerin durumunu ve bu bağlamda CDS ve faizler üzerinden kur ve borsa üzerindeki yansımalarını takip edeceğiz. 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum