Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

günlükFX020421.png

Paskalya Tatillerinin Olduğu Günde, Yine de; ABD İş İstatistikleri Takibimizde Olacak!

Dünkü işlem gününe küresel tarafta; ABD Başkanı Joe Biden’ın açıklamaları ile başlandı. “Amerikan İstihdam Planı” isimli 2 Trilyon 250 Milyar Dolarlık yeni teşvik paketinin açıklanması ile risk alma iştahı artış gösterirken, ABD tahvil faizlerinin de gerilemeye başlamasıyla; borsalar, emtialar ve ABD Doları’nın karşısındaki para birimlerinde hızla değer kazançları ortaya çıktı. 3.Dalga endişeleri ve bu kapsamda Avrupa’daki bazı önemli ülkelerde yeniden kapatmalar olması tedirginlikle takip edilmesine karşın, aşılamada; Pfizer’ın, Biontech ile birlikte ürettiği aşının 6 aylık süreçte yüzde 91’lik etkinlik gösterdiğine dair haber akışları da piyasalara moral oldu. Ekonomik takvimde, İmalat PMI’ları öncelikli olarak takip edilirken; verilerin büyük orandan beklentilerin üzerinde gerçekleşme göstermesi ile de risk iştahındaki artış devam etti. ABD’nin İşsizlik Maaşı Başvuruları ve Almanya’nın Perakende Satışlar datalarındaki öngörülerden kötü gelen rakamlar ise; fiyatlamalara çok fazla etki etmemekle birlikte, ileriye dönük tedirginlik unsuruydu. İç tarafta ise; küresel çaptaki iyimserliğin yanı sıra, yeni TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nuın yerli ve yabancı yatırımcılara dair sunumunda: Mevcut enflasyon göstergeleri ve ileriye dönük beklentilerin, sıkı duruşun devam etmesine işaret ettiğini ve her hâlükârda enflasyonun üzerinde faiz vereceklerini yinelemesi ile de TL varlıkları olumlu fiyatlamalar gösterdi. Paskalya tatilleri nedeniyle dış piyasalarda bazı ürünlerin işleme kapalı, bazılarında ise erken kapanışların olacağı haftanın son işlem gününde; Pandeminin ve aşılamanın durumunu öncelikli olarak yine takipte olacağız. Yine, bu bağlamda; karantina tedbirlerinin durumu da, başta ABD’den gelecek kritik ekonomik veriler ve diğer önemli haber akışları ile birlikte önem arz edecek. İç tarafta kurlar açısından ise; kabine değişikliği ve dış siyasi/jeopolitik meseleler gibi hususları, TCMB’nin 15 Nisan PPK kararlarına yönelik beklentilerle birlikte dikkatle takip edeceğiz

 

Teknik Tarafta Önemli Seviyeler;

*Salı günü 8.45 seviyesini test ettikten sonra geri çekilmeye başlayan USDTRY’de, bu yöndeki işlemlerin devam etmesi halinde; 8.04-7.99 destek bariyeri kritik olacak.

*EURUSD’de, Euro lehine yaşanan dünkü sert hareketin bugün de devam etmesi halinde; 1.1790-1.1815 direnç bariyerinin kalıcılıkla aşılıp aşılmayacağı önem arz edecek.

*Son iki günde yeniden yukarı yönlü ataklar gördüğümüz GBPUSD’de, bu yöndeki işlemlerin devam etmesi halinde; 1.3875 seviyesi kritik olacak.

*Dün, küresel çaptaki iyimserliğin yanı sıra; OPEC+ kararlarından da nemalanan BRENT PETROL’de, bugün; Paskalya tatili nedeniyle işlem olmayacağından teknik seviye veremiyoruz.

*Dün, Dolar Endeksi ve ABD tahvil faizlerindeki sert geri çekilmelerden nemalanan ONS ALTIN’da, bugün; Paskalya tatili nedeniyle işlem olmayacağından teknik seviye veremiyoruz.

*Bugün, Paskalya tatili nedeniyle erken kapanış olacak S&P500’de, dünkü sert yükseliş ve rekor seviyelerin görülmesi sonrasında; teknik olarak direnç seviyesi veremiyoruz. Geri çekilmelerde ise; 4000 psikolojik seviyesi ilk etapta destek olarak izlenebilir.

*Dünkü işlem günündeki sert yükselişle; pozitif kapanış serisini 6 güne çıkartan ve rekorlar yenileyen DAX30’da, Paskalya tatili nedeniyle bugün işlem olmayacağından teknik seviye veremiyoruz.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum