Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX200421.png

Dolar Endeksi, Son 7 Haftanın En Düşük Seviyelerinde!

Yeni haftanın ilk işlem gününe, küresel tarafta; ABD’deki Cumhuriyetçi Senatörlerin, hükumetin 2 Trilyon 250 Milyar Dolarlık yeni alt yapı teşvik paketine karşın; ancak 800 Milyar Dolarlık bir teşvik paketine rıza gösterdiklerine dair haber akışları ile risk alma iştahında kısmen daralma ile başladık. İlerleyen saatlerde; ABD ‘nin uzun vadeli tahvil faizlerinde görülen geri çekilmelerin devamıyla ABD Doları’nın karşısındaki bir çok para birimi, emtialar ve borsalar tarafında pozitif hareketler yeniden ön plana çıktı. Buna karşın; Alman 10 yıllık tahvil faizlerinde son 13 ayın en yüksek seviyesine çıkılırken, yine; AB kurtarma fonu ile ilgili sorumluklarını yerine getirmekte zorlanan İtalya’nın tahvil faizlerindeki yükseliş de dikkat çekti. Akşam saatlerine doğru; ABD’nin uzun vadeli tahvil faizleri de artıya geçerken, borsalarda; teknoloji hisseleri ağırlıklı bir miktar baskıya karşın, ABD Doları karşısındaki para birimleri güçlü kalmaya devam etti. Gün içerisinde; Ukrayna-Rusya gerilimi ve Rus muhalif Navalny’nin sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerinden jeopolitik risklerin halen korunduğu görüldü. Buna karşın, Viyana’da devam eden İran Nükleer Anlaşması görüşmelerinde ilerleme görüldüğüne dair gelen bazı haber akışları ise; pozitif unsurların ağırlık kazanmasına olanak sağlayan gelişmelerdendi. TL Kurlarında ise, zayıf başlananan haftanın ilk işlem gününde; ABD-Alman tahvil faizleri, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’den gelen bazı açıklamalar ve yine Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Çarşamba günü yapacağı 22,2 Milyar TL civarındaki iç borç itfasına ait ihalelere ilişkin sonuçlarla karışık fiyatlamalar gördük.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum