Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX210421.png

Dikkatler, Olası Bir Küresel Sell-Off İçin; ABD Borsalarında Olacak!

 

Haftanın ikinci işlem gününe, küresel tarafta; Pazartesi günkü fiyatlamaların devamı ile başlandı. Keza, ABD Başkanı Biden’ın; Kongre temsilcileri ile yeni teşvik paketi üzerinde uzlaşmaya çalıştığına dair haber akışları da pozitifliği destekledi. İlerleyen saatlerde; Rusya-Ukrayna geriliminin taraflardan gelen karşılıklı açıklamalar ve Rusya’nın, bazı bölgelerde uçuşu yasaklamak için “notam” ilan etmesiyle risk iştahı zarar gördü. Ayrıca, ABD’nin uzun vadeli tahvil faizlerinde kısmen de olsa tekrardan başlayan yükselişlerin devamıyla; borsalar, emtialar ve ABD Doları karşısındaki bir çok para birimi satış yedi. Akşam saatlerinde de devreye; küresel çapta artan Covid-19 vaka sayılarının zorunlu karantinaları gündeme getirmesi ve uçuşların zarar görmesine ilişkin kaygılar girdi ve açılan spot ABD borsaları önderliğinde ekstra satış baskısı oluştu. Yatırımcılar da, haliyle; Ons Altın, JPY ve ABD tahvilleri(ki tahvillere gelen taleple faizler düştü) gibi güvenli limanlara yöneldi. Geçtiğimiz Perşembe günü açıklanan TCMB/PPK kararları sonrasında, baskı altına giren TL varlıklarında da; sabah saatlerinden itibaren yine bir miktar baskı hissedildi.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum