Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY220421.png

Küresel Tarafta Dikkatler; ECB Kararları ve ABD İşsizlik Başvurularında Olacak!

 

Küresel tarafta dünkü işlem gününde de; sabah saatlerinde önceki günkü fiyatlamalarda olduğu gibi, hızla artan Covid-19 vaka sayılarının oluşturduğu tedirginlikle negetif fiyatlamalar devam etti. , Ayrıca; Rusya-Ukrayna meselesine dair risklerin korunuyor olması ve ABD’deki yeni alt yapı teşvik paketinde partiler arasında bir uzlaşmanın pek mümkün olmadığına işaret edecek düzeyde yüksek fark olduğunun belirtilmesi ile de piyasalar baskı altında kalmaya devam etti. Akabinde ise, Almanya Anayasa Mahkemesi’nin; AB Toparlanma Fonu’nun onaylanmasına ihtiyati tedbir getirilmesi için daha önce açılan bir davayı reddetmesi ile bir miktar toparlanma hareketi ortaya çıktı. ABD Borsaları’nın açılması sonrasında da; 1.Çeyrek bilançolarına dair bazı iyimser beklentiler ile birlikte majör borsalar tarafında yukarı yönlü ataklar devam etti ve pozitif kapanışlar görüldü. Gün içerisinde, ECB’nin bazı şahin üyelerinin teşviklerin bitirilmesinden yana tavır takınabileceklerine dair haber akışları da takip edilirken; günün sonunda ABD Doları’nın karşısındaki magör para birimlerinin bir çoğu da günü toparlayarak tamamladı. İç tarafta ise, son birkaç günde olduğu gibi negatif fiyatlamalar devam ederken; uluslararası bazı kurumlardan gelen olumsuz açıklamalar ve siyasi/jeopolitik bazı risklerin devamı ile TL üzerindeki baskının biraz daha artış gösterdiği de görüldü.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum