Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX241220.png

Noel Tatilleri Bugün Başlıyor, Öncesinde; Haber Akışları İle Küresel Piyasalarda Oynaklıklar Oluşabilir!
Küresel tarafta, dünkü işlem gününe; ABD Başkanı Trump’ın, Kongre’nin her iki kanadında kabul edilen ABD Teşvik Paketi’ne yönelik -600 Dolarlık bireysel yardım miktarının az olduğu ve en az 2000 Dolar olması gerektiğini söyleyerek- veto sinyali vermesi nedeniyle risk alma iştahı düşük olarak başladık. Trump’ın bu söylemine cevaben Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Partili Başkanı Pelosi ise: Başkan’ın istediği bireysel yardımın 2000 Dolar olması hususunda bu hafta gerekli düzenlemeleri yapmaya hazır olduklarını beyan ederek, piyasalara yeniden güven aşıladı. Pelosi’nin uzlaşmacı açıklaması sonrasında risk alma iştahında artışlar ortaya çıkarken; buna paralel olarak riskli varlıklara giriş, güvenli limanlardan çıkış görüldü. Ekonomik takvimde açıklanan kritik verilerde ise; ABD’nin Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları beklentilerden iyi gerçekleşme gösterirken, Dayanıklı Mal siparişleri karmaşık görünüm izledi. FED monitörünün önemli enflasyon göstergelerinden PCE(Kişisel Tüketim Harcamaları) Endeksleri ise öngörüleri karşılayamadı. Diğer yandan; Covid-19 mutasyonu, Brexit Ticaret Müzakereleri ve ABD-Çin ilişkileri gibi diğer önemli konulara dair açıklamalar ve haber akışları da fiyatlamalar üzerinde etkili oldu. Özellikle de akşamüzeri gelen haberlerde; AB ve Birleşik Krallık’ın bir Anlaşma Taslağı üzerinde fikir birliğine vardığının belirtilmesi ile risk alma iştahı hızla toparlandı. Noel tatillerinin başlayacak olması hasebiyle, bazı borsaların kapalı olacağı ve yine bazı varlıklarda erken kapanışların olacağı yeni günde de, bu bağlamda; mutasyona uğramış yeni tür Covid-19, Brexit Ticaret Anlaşması ve ABD Teşvik Paketi gibi önemli gündem maddelerine dair gelişmeler ile oynaklıklar görebiliriz.  

 TL Varlıkları İçin Tüm Dikkatler; TCMB/PPK Kararlarında!
TL varlıkları, dünkü işlem gününe de pozitif başlangıçlar yaparken; sabah saatlerinde kurlarda TL lehine hareketler oluşurken, Borsa İstanbul Ulusal 100 Endeksi de rekorlar tazeledi. Perşembe günü(Bugün) yapılacak olan TCMB/PPK toplantısına dair beklentilerin yanı sıra; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 2021 yılında AB ve ABD ile olan ilişkilerde yeni sayfalar açılacağına dair söylemleri de fiyatlamalar üzerinde bir miktar etkiliydi. TL varlıkları açısından bugünkü işlem gününde, hiç kuşkusuz tüm dikkatler; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB)’nın yapacağı Para Politikası Kurulu(PPK) toplantısından çıkacak faiz ve politika kararlarında olacak. Ayrıca, yine; TCMB ve BDDK gibi kurumların olası yeni normalleşme adımları ile jeopolitik ve siyasi meselelere dair gelişmelerle birlikte oynaklıklar görebiliriz.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum