Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY260321.png

İyi Gelen Veriler ve Yapılan Açıklamalar Borsalara Alım Getirdi!

Küresel tarafta dünkü işlem gününe bir miktar tepki alımlarıyla başlandığını gördük. Gün içinde FED Başkanı Powell’ın: “Ekonomi toparlandıkça ve hedeflerimize doğru önemli ilerlemeler sağladıkça tahvil alımlarını azaltacağız” şeklindeki risk iştahını azaltıcı söylemlerinin yanı sıra; Avrupa’daki birçok ekonominin yeni karantina tedbirlerini açıklamaya devam etmesi de piyasalar açısından negatif unsur içermeye devam etti. Akşam saatlerinde ise; oldukça iyi gelen ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları(4.Çeyrek Büyüme datası da yukarı yönlü revize edildi), FED’in hisse geri alımı ve temettü ödemelerini 30 Haziran’da serbest bırakacağına dair haber akışları ve ABD Başkanı Biden’ın hızlı aşılamayla ilgili sözleri sonrasında gelen alımlarla pozitif kapanış gerçekleştirdi. Joe Biden, düzenlediği ilk basın toplantısında ayrıca: “Çin ile çetin bir karşılaşma değil, bir rekabet peşindeyiz” söylemiyle ticaret savaşı endişelerini törpüledi ve risk iştahının artmasına destek sağladı. Yeni günde; Japonya’da açıklanan TÜFE verilerinin ardından, Birleşik Krallık’tan; Perakende Satışlar. Almanya’dan; İşletme Beklentileri, Mevcut Değerlendirme, İFO İş İklimi Endeksi. ABD’den; Mal Ticaret Dengesi, Kişisel Tüketim Harcamaları(PCE), Michigan Üniversitesi Tüketici Beklentileri ve Federal Bütçesi’ni takip edeceğiz.

 

Yurtiçinde Beklenen Haber Akışları Önemini Korumaya Devam Ediyor!

Yurtiçi tarafta ise, USD/TL’de yataya yakın ve borsalarda ise satıcılı fiyatlamaların yine devam ettiği görüldü. Ekonomik verilerde, sabah saatlerinde TÜİK tarafından açıklanan Tüketici Güven Endeksi’nde; Mart ayında, Şubat ayına göre artış göstererek 86,7 oldu. Öğleden sonra yayımlanan TCMB’nin açıkladığı haftalık verilere göre; 19 Mart haftası itibariyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) brüt döviz rezervi 53,9 milyar dolara yükseldi. Günün gelişmelerinde; Uluslararası Finans Enstitüsü, Türk Lirası için "adil değer" tahminini 7,50 olarak korumaya devam ettiğini bildirdi. Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global’den gelen açıklamalarda: “Türkiye'de kısa vadede izlenecek en önemli 3 gelişmenin ilki, vatandaşların dolarizasyon trendleri ve parasal olmayan altın alımları tutumu olacak. İkincisi, bankaların dış fonlamaya erişimleri olacak. Üçüncü gelişme de ABD'deki Halkbank davası dahil ihtimali bulunan yaptırımları dair gelişmeler olacak.” İfadeleri yer aldı. AB Liderler Zirvesi bildirisinde; AB'nin, Türkiye ile kademeli, orantılı ve geri dönülebilir şekilde iş birliğini geliştirmeye hazır olduğu kaydedildi. TL varlıkları açısından; bugün için; sabah saatlerinde açıklanacak olan İmalat Güveni ve Kapasite Kullanım Oranlarını takip edeceğiz. Ayrıca Londra Swap Piyasası gecelik TL faiz oranlarındaki fiyatlamalar, Hükümetten kabine değişikliğine dair haber akışları ve Regülatörden gelebilecek açıklamaları izlemede olacağız.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum