Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

Küresel Çapta Riskler Arttıkça, Yatırımcılar Güvenli Limanlara Yönelme Eğiliminde!
Hafta başında; Coronavirüs Pandemisi’nde yeniden görülen ciddi vaka artışları sonrasında Avrupa kıtası başta olmak üzere bazı önemli ülkelerin kısmi kapatmaları bir kez daha devreye alması ve ABD ‘nin yeni teşvik paketine dair belirsizlikler ile; endeksler, emtialar ve ABD Doları’nın karşısındaki para birimlerinde ortaya çıkan sert satışlar, dünkü işlem gününün başlangıcında yerini tepki alımlarına bıraktı. Buna karşın, Fransa’da ve Almanya’da yeniden karantinaların başlayacağına dair haber akışları ise; CAC40 ve DAX30 endekslerini baskı altına almaya devam etti. Ekonomik takvimde açıklanan önemli datalarda ise; ABD’nin Eylül ayı Dayanıklı Mal Siparişleri ve S&P/CS 20 Şehir Konut Fiyat Endeksi dataları beklentilerin üzerinde gerçekleşmeler gösterirken, CB Tüketici Güveni ise tahminlerin ve önceki ayki seviyesinin altında kaldı. Öte yandan, ABD Senatosu’nun 9 Kasım’a kadar tatile girmesine yönelik çoğunluk(Cumhuriyetçiler) lideri McConnell’in kararı ve Eli Lilly’nin antikor testlerinde; yatan hastalara uygulanan tedavinin karşılıksız kaldığının belirtilmesi de negatifti. ABD vadelilerinin pozitif başladığı günde, spot endekslerin açılması sonrasında gelen bazı bilançolar ve Beyaz Saray Basın Sekreteri’nin: Seçim öncesinde Coronavirüs yardım paketi konusunda bir anlaşma sağlanması ihtimalinin zayıf olduğuna yönelik açıklaması birlikte ibre yeniden terse döndü. VIX Endeksi yeniden 33 seviyesinin üzerine çıkarken, ABD Doları’nın yanı sıra; Japon Yeni, Ons Altın ve tahvillerden oluşan diğer güvenli limanların da yeniden talep görmesi dikkat çekti. Bugünkü işlem gününde de küresel tarafta yine; Covid-19 Pandemisi, Brexit müzakereleri, ABD’nin yeni teşvik paketi ve ABD-Çin ilişkileri gibi bir süredir takibimizde olan gündem maddelerine dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.  Ayrıca; ABD’nin Ticaret Dengesi gibi küresel çapta önemli bazı datalar, global şirketlerin açıklayacakları bilançolar ve majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamalar ve VIX gibi önemli göstergelerde oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar görülebilir.  

İç Tarafta Senenin Son Enflasyon Raporu Açıklanacak!
İç tarafta dünkü işlem gününe de TL kurları açısından negatif başladık ve günün devamında da yeni rekorlar kırıldı. Borsa tarafında ise; açılış ile başlayan negatif hareketler, BDDK’nın aktif rasyosuna yönelik düzenlemesinin bankacılık endeksi üzerindeki pozitif etkisi ve Cumhuriyet Bayramı tatilleri öncesinde ortaya çıkan takas avantajı ile yerini kısmi pozitifliğe bıraktı. Haftanın üçüncü işlem gününde de; küresel risk alma iştahının durumunun yanı sıra, iç taraftaki jeopolitik meselelere dair gelişmeler ile TL varlıklarında fiyatlamalar şekil bulabilir. Ayrıca, Ekonomik Güven Endeksi’nin ve TCMB’nin geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı PPK toplantısının özetinin de açıklanacağı günün, merakla beklenen hususlarından birisi de; TCMB Başkanı Murat Uysal’ın açıklayacağı senenin son enflasyon raporu olacak.  Zira, açıklanacak olan enflasyon tahminlerindeki revizeler kadar; kullanılacak iletişim dili de fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum