Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX291220.png

Küresel Tarafta İyimserlik Bugün de Devam Ediyor!
Küresel tarafta, Noel tatilleri sonrasındaki dünkü ilk işlem gününe; AB’de aşılamanın başlamasının etkisiyle kısmen pozitif başlanırken, buna karşın ABD Başkanı Trump’ın yeni teşvik paketini henüz onaylamamış olması ve Uzakdoğu’da yeniden tırmanışa geçen Covid-19 vaka sayıları ise tedirginlik unsuruydu. Sabaha karşı pozitif bir gelişme yaşandı ve Trump; 892 Milyar Dolarlık yeni teşvik paketi ile 1 Trilyon 400 Milyar Dolarlık mali yıl bütçesini içeren fonlama paketini imzaladı. Gelen bu olumlu haber sonrasında risk alma iştahı hıza artış gösterirken; Borsalar, emtialar ve ABD Doları’nın karşısındaki birçok para biriminde değer kazançları görüldü. Yine, Brexit Ticaret Anlaşması’nda geçtiğimiz hafta sağlanan uzlaşının yanı sıra; AB ve Çin arasında yapılması düşünülen Yatırım Anlaşması’na hayli yaklaşıldığı ve Salı günü(bugün) anlaşmanın yapılabileceğinin belirtilmesi de pozitiflik unsuruydu. Akşam saatlerinde ABD’de Temsilciler Meclisi’nde bireysel mali teşvik ödemelerinin 600 Dolar’dan 2000 Dolar’a çıkartılmasını içeren yasa tasarısı oylandı ve yeterli desteği alarak onaylandı. Haftanın ikinci işlem gününde de; mutasyona uğramış yeni tür Covid-19, aşılama çalışmaları ve Brexit Ticaret Anlaşması gibi önemli gündem maddelerini takipte olacağız.   Keza, ekonomik takvimde açıklanacak olan ABD Tüketici Güveni gibi bazı önemli berilerle de piyasalarda oynaklıklar görebiliriz.
Yurt içi Tarafta Bugün; Birleşik Krallık ile Yapılacak STA da Takip Edilecek!

Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan TCMB/PPK toplantısından 200 Baz puanlık faiz artırım kararı çıkmasının ardından; uluslararası kurumların TCMB politikaları ve kur beklentilerine dair yaptıkları pozitif açıklamalar dün de devam ederken, bu kapsamda TL varlıklarındaki değer kazançları da devam etti. Borsada yeni rekorlar kırılırken, EuroTL’de; son 1 ayın, DolarTL’de; son 3,5 ayın en düşük seviyeleri test edildi. Ayrıca, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında Salı günü(Bugün) Serbest Ticaret Anlaşması(STA) imzalanacağı ve gelmesi iki gün ertelenen Sinovac aşısının da Salı akşamı(bu akşam) Pekin’den yola çıkacağında dair haber akışlarının da takip edildiği günde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükumet yetkililerinden jeopolitik meselelere dair gelen açıklamalar da önemliydi. Haftanın ikinci işlem gününde de; geçtiğimiz Perşembe günü açıklanan TCMB/PPK kararlarının iç ve dış taraftaki yankılarını takip edeceğiz. Ayrıca, yine; TCMB ve BDDK gibi kurumların olası yeni normalleşme adımları ile jeopolitik ve siyasi meselelere dair gelişmelerle birlikte TL varlıklarında oynaklıklar görebiliriz. 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum