Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY290321.png

Küresel Borsalarda Rekor Kapanış!

Küresel tarafta geçtiğimiz Cuma günü; 3.dalga endişelerine karşın aşılamayla ilgili olumlu haberler ve iyi gelen ekonomik verilerle birlikte borsalarda alıcılı fiyatlamalar gördük. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yukarı yönlü işlemler görülürken, Ons Altın’da da sınırlı da olsa pozitif işlemlerle gün tamamlandı. Son günlerde karmaşık fiyatlamalar yaşanan Brent Petrol’de ise; hafta başlangıcındaki seviyelerden kapanış gerçekleştirdi. Açıklanan ekonomik verilerde; İngiltere’den perakende satışlar beklentileri karşılarken, Almanya İFO verileri de beklenenden iyi geldi. ABD verilerinde ise; Kişisel Harcamalar Şubat’ta yüzde 1 düşerken, Kişisel Gelirler yüzde 7,1 azaldı. Michigan Tüketici Güven Endeksi beklentilerin üstünde 84,9 seviyesinde gerçekleşti. Günün gelişmelerinde; FED, hisse geri alımı ve temettü ödeme sınırlamasını 30 Haziran sonrasında bankaların büyük bir bölümü için kaldıracağını açıkladı. ABD Ulaştırma Bakanı Buttigieg: “Altyapı paketinin net maliyeti olmayacak. Demokratlar 3,5 trilyon dolarlık paket istiyor. Altyapı paketinin finansmanı için bazı adımlar anlamlı olabilir. Araçların kat ettikleri mile göre vergi alınması altyapı paketinin finansmanı için düşünülebilir.” İfadelerini kullandı. AB Sanayi Komiseri Breton: “Avrupa'da bağışıklık oranına tam olarak ulaşıldığında günlük hayatlarımıza dönebileceğiz. Aşı konusunda Astrazeneca ile sorunuz var, diğer üreticilerle aramız iyi” şeklinde konuştu. Süveyş kanalındaki kazadan kaynaklı ulaşımın hala devam etmiyor olması ve kanalın ne zaman açılacağına dair net bir tarih verilmemesi önemini korumaya devam ediyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde; açıklanacak önemli veri olmamasından dolayı, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin seviyesi, özellikle Avrupa’da Covid-19 vakalarıyla ilgili 3. Dalga endişesi ve aşılamayla ilgili gelişmeleri takip edeceğiz.

 

Risk İştahı Artarken Negatif Ayrışma Devam Etti!

Yurtiçinde de, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde; borsa tarafı; küresel piyasalardan ayrışarak günü düşüşle tamamladı. Kur tarafında da; İç taraftaki olası risklerden kaynaklı Dolar lehine işlemlerin devam ettiği izlendi. CDS’lerde de bir miktar yükseliş devam etti. Açıklanan ekonomik verilerde; Reel Kesim Güven Endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre 1,5 puan artarak 110,8 seviyesinin gördü. İmalat sanayisi Kapasite Kullanım Oranı; Mart’ta, Şubat’a göre 0,2 puan azalarak 74,7 seviyesine düştü. Günün gelişmelerinde Citigroup, tahvil piyasalarındaki satışların ardından Türk bankalarının tahvillerini alabileceğini açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesinin imar planları onaylandığını ifade etti. ABD’deki Halkbank’ın temyiz davasında, duruşma tarihi 12 Nisan olarak belirlendi. Mahkeme yargıçları duruşmadan sonra ayrıca ABD’de yargılanıp yargılanamayacağına yönelik karar verecek. Yeni haftada, olası kabine değişikliği haberi de gündemi korumaya devam ediyor. Ayrıca küresel tarafta oluşan fiyatlamaları, haber akışlarını ve ekonomik verileri yakından izleyeceğiz.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum