Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX301220.png

ABD Maaş Çekleri Bugün Ödenmeye Başlayacak, Ancak; Tutar 600 USD!
Küresel tarafta, haftanın ilk gününde; mevcut ABD Başkanı Trump’ın yeni teşvik paketini onaylaması ile risk alma iştahında görülen artışlar, aynı günün akşamında paket içerisindeki maaş çeklerinin tutarının 600 Dolar’dan 2000 Dolar’a çıkartılması için Demokratlar tarafından Temsilciler Meclisi’ne sunulan tasarının da onaylanması ile devam etti ve bu kapsamda dünkü işlem gününe de pozitif başlangıçlar gördük. Ayrıca, son günlerde görece olarak zayıflayan Covid-19 vaka artış sayıları ile AB-Birleşik Krallık ve ABD-Çin Anlaşmalarına dair olumlu haberlerle de risk alma iştahındaki güçlü görünüm devam etti. Gün içerisinde açıklanan önemli ekonomik veride; ABD’nin S&P/CS 20 Şehir Konut Fiyat Endeksi beklentilerin üzerinde artışlar kaydetti. Akşam saatlerinde ise dikkatler yine; ABD Senatosu’nda oylanması beklenen maaş çeklerinin tutarının 2000 Dolar’a çıkartılmasını içeren tasarısına çevrildi. Senato çoğunluk(Cumhuriyetçiler) Lideri Mitch McConnell engellemesi nedeniyle oylama yapılamazken, Demokrat Senatörlerden Bernie Sanders’ın; Cumhuriyetçileri, Çarşamba(yarın) akşamı yapılacak NDAA(Ulusal Güvenlik Yetkilendirme Yasası)’nın oylamasını engellemekle tehdit etmesi de dikkat çekti. Maaş çeklerinin tutarının artırılmasına dair tasarının blok yemesi sonrasında borsalar bir miktar satış yerken, ayrıca; rekor seviyelerin test edilmiş olması da geri çekilmeler(kâr satışları) üzerinde etkiliydi. Bugünkü işlem gününde de; mutasyona uğramış yeni tür Covid-19, aşılama çalışmaları, ABD maaş çekleri ve Brexit Ticaret Anlaşması(ki taraflar Anlaşmayı imzalayacak ve Birleşik Krallık Avam Kamarası’nda oylama yapılacak) gibi önemli gündem maddelerini, fiyatlama davranışlarına etkileri açısından dikkatle takipte olacağız.   Keza, ekonomik takvimde açıklanacak olan; ABD’nin Ticaret Dengesi ve Askıdaki Konut Satışları gibi bazı önemli verilerle de piyasalarda oynaklıklar görebiliriz.

Sinovac Aşısı Bugün Türkiye’ye Gelecek!
TL varlıklarında, gerek; TCMB’nin geçtiğimiz Perşembe günü yapmış olduğu PPK toplantısından 200 Baz puanlık faiz artırım kararı çıkmasının ardından artan kredibilite, gerekse de; küresel tarafta risk alma iştahındaki artışın devamı ile dün de güçlü seyir görüldü.   Ayrıca, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması(STA) ve yine Sinovac aşısının yola çıkacağının duyurulması da dünkü işlemler üzerinde etkiliydi. 

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum